Roboty drogowe spowodowały konieczność ograniczenia przejezdności ulicy do jednego pasa. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość – sygnalizacja świetlna reguluje przejazd naprzemiennie, co w godzinach szczytu może prowadzić do tworzenia się korków. Jak zapowiada wykonawca, prace potrwają około miesiąca.
To nie jedyne utrudnienie w tej części miasta. W dalszym ciągu ul. Korczaka, na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada, trwa budowa nowego ronda. Skrzyżowanie jest całkowicie zamknięte, co dodatkowo komplikuje komunikację w tej części Gorlic.
Mieszkańcy osiedla Korczak muszą uzbroić się w cierpliwość – równoczesne prowadzenie dwóch inwestycji drogowych może znacznie utrudnić im codzienne funkcjonowanie. Wyjazd z osiedla stał się szczególnie kłopotliwy w godzinach porannych, gdy wielu mieszkańców kieruje się w stronę centrum.
Zgodnie z zapowiedziami, prace na remontowanym odcinku mają zakończyć się w grudniu. Jeśli pogoda dopisze, kierowcy powinni ponownie cieszyć się płynnym ruchem jeszcze przed końcem roku. Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i ul. Korczaka potrwa jednak dłużej – to inwestycja o szerszym zakresie, mająca poprawić bezpieczeństwo i przepustowość ruchu w tej części Gorlic.















![Sygnalizacja świetlna będzie regulować ruch w tym miejscu [FOTO] zdjęcie przedstawia sygnalizator świetlny przy drodze](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-sygnalizacja-swietlna-bedzie-regulowac-ruch-w-tym-miejscu-foto-1762357987.jpg)



![Te miejscowości nie będą miały w tym tygodniu prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] zdjęcie przedstawia słup energetyczny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-te-miejscowosci-nie-beda-mialy-w-tym-tygodniu-pradu-harmonogram-wylaczen-1770530002.png)


![Gmina Gorlice. Koło Gospodyń Wiejskich obchodzi 75-lecie istnienia [FOTO] zdjęcie przedstawia uczestników biorących udział w jubileuszu 75 lecia KGW w Bystrej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gmina-gorlice-kolo-gospodyn-wiejskich-obchodzi-75-lecie-istnienia-foto-1770496601.jpg)


![Czy to było włamanie? Policja na ul. Kochanowskiego [FOTO] zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wlamanie-do-mieszkania-1770408598.jpg)

![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)

![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)





![Gorlice. Zdarzenie pojazdów na ul. Sikorskiego. Są ranni [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia karetkę pogotowia, dwa rozbite samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zdarzenie-drogowe-na-ul-sikorskiego-1770374499.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze