Zakończył się ważny etap prac konserwatorskich w Kościele Parafialnym pw. św. Wojciecha w Staszkówce. Odrestaurowano ołtarz główny oraz cztery ołtarze boczne, dzięki czemu zabytkowe wnętrze świątyni znów zachwyca swoim pięknem.
Prace konserwatorskie i restauratorskie obejmowały m.in. wymianę i wzmocnienie elementów drewnianych, usunięcie spękań, oczyszczenie i scalenie warstw malarskich oraz odświeżenie kolorystyki. Celem działań było nie tylko przywrócenie pierwotnego wyglądu ołtarzy, ale także zabezpieczenie ich przed upływem czasu na kolejne dziesięciolecia.
Realizację projektu powierzono doświadczonym specjalistom – Włodzimierzowi Depukatowi, konserwatorowi dzieł sztuki, oraz Zbigniewowi Górowskiemu, artyście plastykowi i konserwatorowi.
Odbiór końcowy inwestycji odbył się z udziałem przedstawicieli wszystkich stron zaangażowanych w projekt. Powiat Gorlicki reprezentowali starosta Mirosław Waląg oraz dyrektor Wydziału Rozwoju i Inwestycji Tomasz Przybyłowicz. Ze strony parafii obecni byli proboszcz ks. Krzysztof Jarmuła, Halina Łaś z Rady Parafialnej oraz konserwator i rzeczoznawca ZPAP Józef Stec. Gminę Moszczenica reprezentował wójt Jerzy Wałęga, natomiast wykonawców – Włodzimierz Depukat i Zbigniew Górowski.
Wartość inwestycji wyniosła 140 tysięcy złotych, a prace zakończono 31 października br. Odbiór przebiegł bez zastrzeżeń, a odnowione ołtarze można już podziwiać w pełnej krasie w kościele w Staszkówce.







![Świątynia, która znów olśniewa – zakończono prace konserwatorskie [FOTO] Zdjęcie przedstawia świątynie i przedstawicieli władz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-a632e9ff46407d199696024d5d9ef9f9.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze