Już 25 stycznia 2026 roku Gorlice po raz kolejny włączą się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny, 34. Finał WOŚP, odbywa się pod hasłem „A my, Polacy, pomaganie mamy w genach!”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci z chorobami przewodu pokarmowego.
Głównym miejscem finałowych wydarzeń będzie Scena Gorlickiego Centrum Kultury, gdzie od godziny 15 zaplanowano bogaty program artystyczny oraz liczne atrakcje dla całych rodzin.
Gorlicki 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Finał rozpocznie się o godzinie 15, jako pierwsi zaprezentują się grupy taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. W kolejnych godzinach na scenie zaprezentują się m.in. tancerze ze szkoły 2B Dance, Pracowni Tanecznej Gorlickiego Centrum Kultury oraz najmłodsi artyści – przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 i nr 8.
Nieodłącznym elementem finału będą licytacje, zaplanowane na godziny 16, 17 oraz 18.30. To doskonała okazja, aby zdobyć wyjątkowe przedmioty i jednocześnie realnie wesprzeć cel tegorocznej zbiórki.
Muzyczną oprawę wydarzenia zapewnią koncerty zespołów LIVER (godz. 17:30) oraz KDRB (godz. 19). Kulminacyjnym punktem wieczoru będzie tradycyjne „Światełko do nieba” – efektowny pokaz świetlny, który odbędzie się o godzinie 20 w sali widowiskowej GCK.
Finał WOŚP w Gorlicach to nie tylko wydarzenia sceniczne. W dniach 23–25 stycznia zaplanowano liczne inicjatywy towarzyszące. W piątek, 23 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się maraton fitness, obejmujący zajęcia DEEPWORK, fitness dance oraz EASY BALL – energia dla ciała. Organizatorzy proszą uczestników o zabranie mat do ćwiczeń.
W niedzielę, 25 stycznia, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej PSP, Wielkoorkiestrowej Ślizgawce na Arenie Gorlice, turnieju pływackim dla dzieci, Wielkoorkiestrowej Piątce Biegowej w Parku Miejskim oraz strzelaniu rekreacyjnym na strzelnicy LOK.
Dodatkowo, w Gorlickim Centrum Kultury (ul. Michalusa 4) przez cały czas trwania finału dostępne będą m.in. badania ciśnienia krwi i poziomu cukru, pokazy pierwszej pomocy, warsztaty i czytelnia komiksu, a także dmuchańce dla dzieci w Myszkoolandzie
Ropica Polska gra z WOŚP 2026
W finałowe granie aktywnie włącza się również Ropica Polska. W Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego zaplanowano wydarzenia, które połączą pomoc z kreatywną zabawą i muzyką.
23 stycznia (piątek)
godz. 14.30 – 16.30 – Energia Dobra – Kreatywnie i Sportowo dla WOŚP (warsztaty, gry i zabawy kreatywne oraz sportowe, tworzenie drzewka dobra, dekorowanie ciasteczek serduszek, dmuchańce – Myszkoland)
24 stycznia (sobota)
godz. 15 – 17 – Koncert – WOŚP-owe Granie z pastorałką w tle – występ dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej, kawiarenka



![Gorlice, Ropica Polska, Uście Gorlickie i Szymbark zagrają razem w 34. Finale WOŚP [PROGRAM] zdjęcie przedstawia plakat zapowiadający wydarzenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-a-my-polacy-pomaganie-mamy-w-genach-gorlice-zagraja-w-34-finale-wosp-1768487708.jpg)


![Gorlice, Ropica Polska, Uście Gorlickie i Szymbark zagrają razem w 34. Finale WOŚP [PROGRAM] zdjęcie przedstawia plakat zapowiadający wydarzenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-a-my-polacy-pomaganie-mamy-w-genach-gorlice-zagraja-w-34-finale-wosp-1768487708.jpg)









![Wspomnienia wracają, tu uczyły się pokolenia. Co pamiętasz z życia gorlickiej „Dwójki”? [QUIZ] zdjęcie przedstawia budynek w mieście, przed którym stoją samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wspomnienia-wracaja-tu-uczyly-sie-pokolenia-co-pamietasz-z-zycia-gorlickiej-dwojki-quiz-1768297468.jpg)
![Apele nie pomagają. Są tacy, którzy nie widzą problemu w trzymaniu psów w śniegu. Tak było w Wójtowej [FOTO] zdjęcie przedstawia ludzi i psy na śniegu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-apele-nie-pomagaja-sa-tacy-ktorzy-nie-widza-problemu-w-trzymaniu-psow-w-sniegu-tak-bylo-w-wojtowe-1768217900.jpg)


![Zaginął mieszkaniec Lipinek [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia portret mężczyzny z napisem zaginiony](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginal-31-letni-mieszkaniec-lipinek-1767340396.jpg)
![Dramatyczne zdarzenie w Zagórzanach. Na miejscu LPR [AKTUALIZACJA] śmigłowiec w locie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dramatyczne-zdarzenie-w-sasiednim-powiecie-na-miejscu-lpr-aktualizacja-1767549649.jpg)

![Tragiczny początek nowego roku. Śmiertelny wypadek na DW977 [FOTO] zdjęcie przedstawia ratowników medycznych](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragiczny-poczatek-nowego-roku-smiertelny-wypadek-na-dw977-foto-1767249961.jpg)

![Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA] Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-jesli-ktos-nie-pomoze-tym-psom-to-zamarzna-na-smierc-dzis-w-nocy-1767882107.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze