W skrócie, ktoś znalazł pieniądze na terenie powiatu gorlickiego, a sprawa trafiła do urzędu, dokładnie do Biura Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym. Starosta Gorlicki opublikował wezwanie do odbioru i wyznaczył konkretny termin. Jeśli więc kiedyś zginęła ci gotówka i uznałeś, że nie ma już czego szukać, warto jeszcze raz wrócić do tematu.
Najważniejsza informacja to taka, że urząd czeka na osobę uprawnioną do 20 stycznia 2028 roku. To sporo czasu, ale jednocześnie sygnał, że depozyt nie będzie leżał w nieskończoność. Jeśli właściciel się nie zgłosi, później wchodzą w grę przepisy, które rozstrzygają, co dzieje się z rzeczami znalezionymi.
Nie wystarczy wejść i powiedzieć „to moje”. Urząd wymaga szczegółowego opisu albo dokumentów potwierdzających prawo własności. W praktyce chodzi o to, żeby opisać okoliczności i szczegóły, które pozwolą pracownikom biura zweryfikować, że zgłaszająca się osoba rzeczywiście jest właścicielem.
Starostwo przypomina zasady z Kodeksu cywilnego, jeśli właściciel nie odbierze rzeczy w odpowiednim czasie, własność może przejść dalej – w zależności od sytuacji. W przypadku depozytu w starostwie znaczenie ma też to, czy znalazca dopełnił obowiązków i czy odbierze rzecz w terminie wyznaczonym przez starostę. Urząd zaznacza również, że w pewnych przypadkach (np. zabytki czy materiały archiwalne) własność przechodzi na Skarb Państwa, a inne rzeczy mogą stać się własnością powiatu.
Biuro Rzeczy Znalezionych działa w Starostwie Powiatowym w Gorlicach przy ul. Bieckiej 3. To II piętro, pokój 211. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Najprościej zacząć od telefonu: (18) 354 87 53. Można też pisać na adres [email protected].
Poniżej oficjalny komunikat Starostwa Powiatowego w Gorlicach.
Źródło info: Powiat Gorlicki








![Jarmark wielkanocny na gorlickim Rynku. Co znajdziesz na stoiskach? [FOTO] zdjęcie przedstawia kobietę i stół przy którym są dzieci i dorośli podczas warsztatów robienia palm wielkanocnych](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-jarmark-wielkanocny-na-gorlickim-rynku-co-znajdziesz-na-stoiskach-foto-1774705983.jpg)
![Na ekrany powraca Bociania TV [VIDEO] zdjęcie przedstawia bociana w gnieździe](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-na-ekrany-powraca-bociania-tv-video-1774691418.jpg)
![Gorlicki Medyk z dniem otwartym dla uczniów [FOTO] Gorlicki Medyk z dniem otwartym dla uczniów [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlicki-medyk-z-dniem-otwartym-dla-uczniow-foto-1774686898.jpg)
![Rodzina oczami najmłodszych. Finał konkursu plastycznego w Gorlicach [FOTO] Dzieci z dyplomami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rodzina-oczami-najmlodszych-final-konkursu-plastycznego-w-gorlicach-foto-1774617094.jpg)

![Pierwszy atak zimy tej wiosny. Trudne warunki na tej powiatowej drodze [FOTO] zdjęcie przedstawia śnieg na drodze](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-pierwszy-atak-zimy-tej-wiosny-trudne-warunki-na-tej-powiatowej-drodze-foto-1774635240.jpg)











![Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA] Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-16-letnia-mieszkanka-moszczenicy-1773388717.jpg)
![Moszczenica. Zderzenie trzech pojazdów. Są ranni. Droga jest całkowicie zablokowana [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia samochody straży pożarnej na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moszczenica-zderzenie-trzech-pojazdow-sa-ranni-droga-jest-calkowicie-zablokowana-foto-1774424287.jpg)
![Harklowa. Tragiczne zdarzenie tuż za granicą powiatu gorlickiego. Nie żyje 13-letni chłopiec [FOTO] zdjęcie przedstawia śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-harklowa-tragiczne-zdarzenie-tuz-za-granica-powiatu-gorlickiego-nie-zyje-13-letni-chlopiec-1774353139.jpg)
![Gastronomia, budownictwo i klasa wojskowa. Tak promowała się szkoła w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia 4 kobiety w fartuchach w kuchni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gastronomia-budownictwo-i-klasa-wojskowa-tak-promowala-sie-szkola-w-gorlicach-foto-1773848047.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze