Pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół Podstawowych nr 5 w Gorlicach od lat ma swój stały, wyczekiwany punkt. Jest nim teleturniej „Super Klasa”, który dla uczniów starszych klas podstawówki stał się niemal legendą. W tym roku do rywalizacji stanęły cztery klasy, w tym klasy siódme i ósme, które przez kilkanaście konkurencji walczyły o prestiżowy tytuł.
Od początku było widać, że to wydarzenie ma wyjątkowy charakter. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podchodzili do kolejnych zadań teoretycznych i sprawnościowych, wzajemnie się dopingowali i prześcigali w pomysłowości. Nie brakowało emocji, śmiechu i sportowego ducha walki, a całość pokazała, jak silnie ten teleturniej wpisał się w życie szkoły.
Organizacja wydarzenia od ponad trzech dekad to powód do dumy dla całej społeczności szkolnej. Jak podkreślały organizatorki, dawniej przygotowanie „Super Klasy” zajmowało nawet około dwóch miesięcy, bo wymyślanie konkurencji, zadań i testów wymagało znacznie więcej pracy. Dziś część rzeczy jest łatwiejsza do zorganizowania, ale mimo to tegoroczne przygotowania trwały około dwóch tygodni i również wymagały dużego wysiłku.
Widać było, że praca organizatorów przyniosła efekt. Całe wydarzenie zostało dopracowane, a uczniowie świetnie odnaleźli się w tej formule. Przygotowali stroje, dekoracje i hasła potrzebne do rywalizacji, dzięki czemu teleturniej miał nie tylko sportowy i edukacyjny wymiar, ale również widowiskowy charakter.
Do szkolnej tradycji wrócił także burmistrz Gorlic Rafał Kukla, absolwent „Piątki”, który wspominał swój udział w „Super Klasie”. Przesłał również fotografię z 1995 roku, na której razem z kolegami i koleżankami przygotowuje hasło wykorzystywane później przez jego klasę w turnieju.
Tak moi drodzy, to turniej, który ma swoją ogromną tradycję i jestem dumny z tego, że jestem absolwentem Piątki i że miałem przywilej brać udział w tym turnieju, który już ma ponad 30-letnią tradycję – mówił burmistrz Rafał Kukla.

Ten głos pokazuje najlepiej, że „Super Klasa” nie jest zwykłą szkolną zabawą. To wydarzenie, które łączy pokolenia absolwentów i obecnych uczniów, a wspomnienia z nim związane pozostają żywe przez lata.
Tegoroczna rywalizacja zakończyła się zwycięstwem klasy 8a. To właśnie ona zdobyła tytuł „Super Klasy” i otrzymała nagrodę, która w tej szkole ma już niemal kultowy status. Chodzi o specjalne koszulki „Super Klasy”, które można później nosić w szkole z dumą i pokazywać, że udało się sięgnąć po ten wyjątkowy tytuł.
Dla uczniów to nie tylko nagroda materialna, ale przede wszystkim symbol sukcesu i szkolnego prestiżu. Właśnie dlatego emocje związane z konkurencjami były tak duże, a każda klasa walczyła do samego końca.
Zadowolenia z przebiegu wydarzenia nie krył także dyrektor szkoły Paweł Stabach.
Jestem przekonany, że będziecie bardzo miło wspominać ten teleturniej i że właśnie w taki sposób zapamiętacie ten wspólnie spędzony pierwszy dzień wiosny – powiedział Paweł Stabach.
Cieszę się, że spędzacie go tu w szkole, wśród koleżanek i kolegów.
Wydarzenie miało przy tym jeszcze jeden ważny wymiar. Przyciągało uwagę nie tylko uczestników, ale całej szkoły. Wystarczyło spojrzeć na młodsze klasy, które z ciekawością zaglądały do hali sportowej i obserwowały starszych kolegów. Dla nich udział w „Super Klasie” to wciąż przyszłość, ale już dziś widać, że traktują ten teleturniej jak coś wyjątkowego i wartego oczekiwania.
„Super Klasa” w Zespole Szkół Podstawowych nr 5 w Gorlicach po raz kolejny pokazała, że szkolna tradycja może wciąż budzić autentyczne emocje. Były świetna organizacja, duże zaangażowanie uczniów, piękne wspomnienia absolwentów i radość wspólnego świętowania nadejścia wiosny. To wydarzenie, które z roku na rok umacnia swoją pozycję jako jedno z najbardziej charakterystycznych szkolnych świąt w Gorlicach. W „Piątce” tradycja nie jest pustym słowem. Tam naprawdę żyje i angażuje kolejne pokolenia.




![Ponad trzy dekady tradycji. Uczniowie gorlickiej Piątki walczyli o tytuł Super Klasy [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia grupę cieszących się dziewcząt i chłopców](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-ponad-trzy-dekady-tradycji-uczniowie-gorlickiej-piatki-walczyli-o-tytul-super-klasy-foto-1774274467.jpg)


![Ponad trzy dekady tradycji. Uczniowie gorlickiej Piątki walczyli o tytuł Super Klasy [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia grupę cieszących się dziewcząt i chłopców](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ponad-trzy-dekady-tradycji-uczniowie-gorlickiej-piatki-walczyli-o-tytul-super-klasy-foto-1774274467.jpg)

![Młodzi strażacy z powiatu gorlickiego rywalizowali w Szynwałdzie [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę ludzi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-mlodzi-strazacy-z-powiatu-gorlickiego-rywalizowali-w-szynwaldzie-foto-1774263494.jpg)


![Co? Gdzie? Halo! Turniej, warsztaty oraz wystawy [PONIEDZIAŁEK, 23 marca 2026] zdjęcie przedstawia zapowiedz co? Gdzie? Halo!](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-jubileuszowy-turniej-warsztaty-oraz-wystawy-poniedzialek-23-marca-2026-1774251852.jpg)

![Taniec bez granic. Międzynarodowy turniej w Skołyszynie przyciągnął setki uczestników [FOTO] zdjęcie przedstawia trzy tańczące dziewczyny na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-taniec-bez-granic-miedzynarodowy-turniej-w-skolyszynie-przyciagnal-setki-uczestnikow-foto-1774210377.jpg)







![Parkowanie za 4 tysiące złotych na gorlickim parkingów [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód z blankietami za wycieraczką za parkowanie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-parkowanie-za-4-tysiace-zlotych-na-gorlickim-parkingu-foto-1773323229.jpg)
![Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA] Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-16-letnia-mieszkanka-moszczenicy-1773388717.jpg)
![Gastronomia, budownictwo i klasa wojskowa. Tak promowała się szkoła w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia 4 kobiety w fartuchach w kuchni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gastronomia-budownictwo-i-klasa-wojskowa-tak-promowala-sie-szkola-w-gorlicach-foto-1773848047.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze