Przewodniczący Rady Miasta Gorlice poinformował, że podczas majowej sesji samorządu zaplanowano debatę dotyczącą sytuacji miasta w 2025 roku. Raport obejmuje m.in. działania samorządu, realizowane inwestycje, kwestie finansowe oraz funkcjonowanie miejskich jednostek.
Dokument został przygotowany na podstawie przepisów ustawy o samorządzie gminnym i stanowi jedno z najważniejszych podsumowań działalności miasta w minionym roku.
Mieszkańcy mogą zabrać głos
W debacie mogą uczestniczyć mieszkańcy Gorlic, jednak konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału. Osoba zainteresowana wystąpieniem podczas sesji musi złożyć pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 50 mieszkańców.
Termin składania zgłoszeń upływa 13 maja 2026 roku. Dokumenty należy dostarczyć do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gorlicach przy Rynek 2, pokój nr 2A na parterze, w godzinach pracy urzędu.
Gdzie znaleźć raport
Raport o stanie miasta za 2025 rok został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej. Dokument można znaleźć w zakładce dotyczącej raportów o stanie miasta w części poświęconej działalności burmistrza.
To coroczne opracowanie stanowi ważny materiał dla mieszkańców śledzących działania samorządu i zainteresowanych kierunkiem rozwoju Gorlic.
Jawna dyskusja o mieście
Debata nad raportem to jeden z elementów umożliwiających mieszkańcom udział w życiu samorządowym. Po zakończeniu dyskusji radni podejmą decyzję dotyczącą udzielenia burmistrzowi wotum zaufania.
Raport i publiczna debata są częścią procedury przewidzianej ustawą o samorządzie gminnym i odbywają się każdego roku w większości polskich samorządów.
Źródło info: UM w Gorlicach





Napisz komentarz
Komentarze