Zgłoszenie o niebezpiecznej plamie oleju wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach. Na miejsce skierowano liczne siły straży pożarnej z powiatu gorlickiego oraz nowosądeckiego.
Strażacy prowadzili działania związane z neutralizacją śliskiej nawierzchni na odcinku drogi wojewódzkiej nr 981. Substancja znajdowała się na jezdni na bardzo długim fragmencie trasy, co stwarzało zagrożenie dla kierowców poruszających się pomiędzy Bobową a Grybowem.
W działania zaangażowano jednostki OSP Wilczyska, OSP Bobowa, OSP Jankowa, JRG Gorlice, a także strażaków z powiatu nowosądeckiego: OSP Stróże, OSP Kąclowa, OSP Siołkowa, OSP Grybów-Biała oraz JRG-1 Nowy Sącz. Na miejscu pracowała również policja.
Kolizja podczas akcji
Jak relacjonują strażacy, chwilę po rozpoczęciu działań przy granicy Wilczysk i Stróż doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu pracujących ratowników.
Na szczęście uczestnicy kolizji nie odnieśli obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wprowadzili ruch wahadłowy. W tym czasie pozostałe jednostki kontynuowały usuwanie plamy oleju i neutralizację zagrożenia na drodze.
Utrudnienia dla kierowców
Akcja prowadzona była na długim odcinku DW981, dlatego kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami i czasowym spowolnieniem ruchu. Służby apelowały o zachowanie ostrożności, szczególnie na fragmentach drogi, gdzie nawierzchnia mogła pozostawać śliska.
Przyczyny pojawienia się substancji na jezdni będą wyjaśniane.


Źródło info i foto: OSP Wilczyska



![Strażacy usuwali plamę oleju. W trakcie działań doszło do kolizji [FOTO] zdjęcie przedstawia uszkodzony pojazd na jezdni i za nią straż pozarną](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-strazacy-usuwali-plame-oleju-w-trakcie-dzialan-doszlo-do-kolizji-foto-1778582783.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze