Trawa przy ul. Ogrodowej
Pierwsze miejsce znajduje się przy ul. Ogrodowej, w pobliżu bloku nr 9. Jak relacjonują mieszkańcy, trawnik w tym miejscu od początku wiosny praktycznie nie był koszony. Wysokość trawy dobrze widać na zdjęciach wykonanych dziś pod blokiem.
W rozmowach z mieszkańcami powtarza się jeden problem. Jak słyszymy, sytuacja ma wracać niemal każdego roku. Lokatorzy zgłaszają sprawę do administracji, jednak otrzymują informację, że teren nie należy do spółdzielni, a jego administratorem jest inny podmiot. W efekcie przez lata miało dochodzić do sytuacji, w której trawnik koszony jest sporadycznie, nawet tylko raz w roku.
Mieszkańcy podkreślają, że nie chodzi wyłącznie o estetykę osiedla. Wysoka trawa sprawia wrażenie zaniedbania i budzi frustrację osób mieszkających w tej części miasta.
Wysepka przy Dukacie
Drugie miejsce znajduje się w okolicach sklepu Dukat, na skrzyżowaniu ul. Szpitalnej i ul. Sienkiewicza. Na środku skrzyżowania znajduje się niewielka wysepka, która jest niewykoszoną łąką.
Szczególną uwagę zwraca jednak kwestia widoczności. Na jednym ze zdjęć widać perspektywę kierowców próbujących włączyć się do ruchu i skręcić w lewo lub w prawo. Wysoka trawa ogranicza widoczność po lewej stronie, co według mieszkańców może wpływać na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Problem większy niż dwa miejsca
Wiemy, że temat wysokiej trawy nie należy do najpoważniejszych problemów miasta, jednak postanowiliśmy go poruszyć, ponieważ podobne sytuacje mogą występować również w innych częściach Gorlic. W wielu przypadkach administratorzy terenów lub zarządcy infrastruktury mają siedziby poza miastem, a mieszkańcom trudno skutecznie zgłaszać takie niedogodności i uzyskać szybką reakcję.
Warto jednocześnie podkreślić, że zarządcy terenów często działają według wcześniej ustalonych harmonogramów koszenia i nie zawsze mają możliwość natychmiastowej interwencji. Mimo to mieszkańcy oczekują, że miejsca znajdujące się przy blokach czy ruchliwych skrzyżowaniach będą utrzymywane w sposób bardziej regularny.
Mieszkańcy mogą wskazać kolejne miejsca
Jeśli znają Państwo inne miejsca w Gorlicach, gdzie występują podobne sytuacje, zachęcamy do przesyłania zdjęć i informacji pod naszym postem w mediach społecznościowych. Być może wspólnie uda się zwrócić uwagę na miejsca wymagające uporządkowania jeszcze przed wakacjami.







![Trawa po pas i ograniczona widoczność. Mieszkańcy zwracają uwagę na dwa miejsca w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia trawę na osiedlu w mieście](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-trawa-po-pas-i-ograniczona-widocznosc-mieszkancy-zwracaja-uwage-na-dwa-miejsca-w-gorlicach-foto-1779723518.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze