Kronika sportowa, raczej niewesoła

Ostatni weekend obfitował w wiele wydarzeń sportowych, z udziałem naszych rodzimych sportowców. Na pierwszy plan wysuwa się udana inauguracja sezonu siatkarskiego III ligi małopolskiej, w której udział bierze GKPS Gorlice. Niestety jest to pierwsza i ostatnia dobra informacja dotycząca występów gorlickich sportowców.

siatkówka

GKPS Gorlice - PKS Jaworze Ptaszkowa 3:0 (25:20, 25:12, 25:14)

Siatkarze GKPS-u Gorlice, pod wodzą Krzysztofa Kozłowskiego, zainaugurowali sezon rozgrywek grupy pierwszej, III ligi małopolskiej. Przeciwnikiem gorliczan był debiutujący w rozgrywkach tej rangi, zespół PKS Jaworze Ptaszkowa. Gospodarze odnieśli łatwe i zdecydowane zwycięstwo, pokonując rywali w trzech krótkich setach, do 20, 12 i 14.

Skład seniorów GKPS-u Gorlice w inauguracyjnym spotkaniu przedstawiał się następująco: Przemysław Nikiel (k), Paweł Czupik, Jakub Roman, Bartosz Szpyrka, Bartłomiej Kaszyk, Michał Bąk, Piotr Juruś (libero), Adrian Turek, Adam Gryga, Adrian Krasoski, Dawid Duda, Szymon Pietrusza, Norbert Urbanik, Kacper Gubała.

Trzecia liga małopolska w tym roku składa się z dwóch grup. W pierwszej, oprócz gorliczan i drużyny z Ptaszkowej, występują w zespoły Iskierki Krzyż Tarnów, Orła Biała Niżna, GSKS-u Laskowa, LKS-u Bobowa, Orła Ciężkowice i Sokoła Tuchów.

Druga grupa to MKS II Andrychów, Kłos Olkusz, UKS Zalew Świnna Poręba, MTS Piast Skawina, KKS Hutnik Dobry Wynik Kraków, LKS Orzeł Bębło, SMS Dalin Myślenice, UMKS Kęczanin Kęty.

koszykówka

Klub Koszykarski Uniwersytet Rolniczy Kraków - MKS Gorlice 129:46 (35:9, 27:4, 31:28, 36:5)

MKS Gorlice - Limblach Limanowa 47:92 (9:22, 9:22, 16:28, 13:20)

Tydzień temu swoje rozgrywki zainaugurowali również gorliccy koszykarze. MKS Gorlice przegrał na wyjeździe z drużyną Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa 46:129. W ostatnią niedzielę, w ramach drugiej kolejki rozgrywek, nasi koszykarze ulegli w Gorlicach zespołowi Limblachu Limanowa 47:92.

piłka nożna kobiet

Glinik Gorlice - LKS Olimpia Osieczany 2-2 (2-0)

Pierwsza połowa ze wskazaniem na zawodniczki Glinika Gorlice. Drużna grała odważnie, konsekwentnie, czego efektem dwie bramki autorstwa Agaty Maderak. Po przerwie drużyna Glinika zdecydowanie oddała pole rywalkom, co przełożyło się na stracone dwie bramki i remis w tym spotkaniu.

piłka nożna panów

Barciczanka Barcice - Glinik Gorlice 3:0 (2:0)

Kolejny, siódmy już, mecz wyjazdowy zakończył się kolejną porażką gorlickich piłkarzy. Tym razem przyszło się im zmierzyć na wyjeździe z liderem IV–ligowej tabeli, drużyną Barciczanki z Barcic. Stracona już w trzeciej minucie bramka rozwiała wszelkie nadzieje na korzystny wynik.
Glinik Gorlice, po rozegraniu 10 kolejek, zajmuje 16. ostatnie miejsce w tabeli IV ligi.