Pochodził z Dominikowic
Informację o śmierci ks. ppłk. rez. Wacława Tadeusza Stępnia przekazał Ordynariat Polowy Wojska Polskiego. Duchowny zmarł 19 sierpnia 2026 roku.
Kapłan pochodził z Dominikowic w gminie Gorlice. Jego droga do kapłaństwa rozpoczęła się w Zgromadzeniu Misjonarzy Matki Bożej z La Salette.
Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja 1988 roku w Dębowcu. W tym roku mijało 38 lat od tego wydarzenia.
Służył jako kapelan
W kolejnych latach ks. Wacław Tadeusz Stępień pełnił posługę kapelana Ordynariatu Polowego. Związany był więc z duszpasterstwem środowiska wojskowego.
Wiadomość o jego śmierci dotarła także do rodzinnych stron. Dla mieszkańców powiatu gorlickiego jest to informacja szczególna ze względu na jego pochodzenie z Dominikowic. Wiadomości Gorlice dotyczące osób związanych z regionem często przypominają również o mieszkańcach, którzy swoją działalność prowadzili daleko poza miejscem urodzenia.
Pogrzeb w sobotę
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 22 sierpnia. O godz. 9.30 rozpocznie się różaniec w intencji zmarłego kapłana. Następnie odprawiona zostanie Msza święta.
Liturgii pogrzebowej przewodniczyć będzie biskup polowy Wiesław Lechowicz.
Rodzina, bliscy oraz osoby, które znały ks. Wacława Tadeusza Stępnia, będą mogły pożegnać duchownego po 38 latach jego kapłańskiej posługi.
Polecajmy śp. ks. Wacława Tadeusza Stępnia w modlitwie.
Źródło info: Ordynariat Polowy Wojska Polskiego



Napisz komentarz
Komentarze