Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama ERSTE - Jesteśmy blisko Ciebie - zapraszamy do naszej placówki - Placówka partnerska nr 1 w Gorlicach, ul. Legionów 12, tel. 18 353 77 03
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Dołącz do zespołu ProtexDent CLINIC - stanowisko lekarz dentysta - Zagórzany 386A, 38-300 Gorlice

Martin Geci odczarował bramkę. Glinik pokonał Błękitnych Modlnica

Podziel się
Oceń

Glinik Gorlice odniósł pierwsze domowe zwycięstwo w sezonie 2026/2027. Biało-niebiescy pokonali Błękitnych Modlnica 1:0, a jedyną bramkę zdobył w 15. minucie Martin Geci. Gorliczanie wygrali minimalnie, lecz na komplet punktów zasłużyli.
piłkarze wchodzący na boisko
Glinik Gorlice pokonał na własnym boisku Błękitnych Modlnica.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Glinik Gorlice - Błękitni Modlnica 1:0 (1:0)

Bramka: Geci 15'

Gospodarze od pierwszego gwizdka starali się narzucić przeciwnikom swoje warunki. Grali wysoko, wywierali presję i szybko pokazali, że zamierzają potwierdzić rolę faworyta. Błękitni, będący beniaminkiem małopolskiej IV ligi, ustawili się uważnie i szukali swoich szans przede wszystkim w kontratakach.

Przewaga Glinika przyniosła efekt w 15. minucie. Martin Geci przejął piłkę, poradził sobie z obrońcami i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości. Jak się później okazało, było to jedyne, a zarazem zwycięskie trafienie tego spotkania.

Słowak należał do najważniejszych zawodników Glinika. Grał rozsądnie, unikał niepotrzebnych strat i napędzał ofensywne akcje drużyny. To właśnie on zakończył strzelecką niemoc biało-niebieskich na własnym stadionie.

Gorliczanie mieli okazje, aby podwyższyć prowadzenie, jednak brakowało im skutecznego wykończenia. Bardzo dobrze prezentował się bramkarz Błękitnych, który przez całe spotkanie był jednym z najpewniejszych punktów swojej drużyny.

Goście grali solidnie i ofiarnie reagowali na kolejne próby Glinika. Mimo przewagi gospodarzy wynik do końca pozostawał otwarty. Biało-niebiescy utrzymali jednak jednobramkowe prowadzenie i dopisali do swojego dorobku trzy punkty.

Przed niedzielnym spotkaniem bilans Glinika był wyjątkowo zaskakujący. W dwóch meczach wyjazdowych gorliczanie strzelili aż 12 goli. Na własnym stadionie nie zdobyli natomiast ani jednej bramki – przegrali 0:2 z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska i zremisowali 0:0 z Beskidem Andrychów.

Trafienie Martina Geciego odczarowało gorlicką bramkę i zapewniło pierwszą domową wygraną w tym sezonie. Kibice mieli powody, aby po końcowym gwizdku nagrodzić drużynę oraz sztab szkoleniowy brawami.

Po pięciu spotkaniach Glinik ma 10 punktów oraz bilans bramkowy 13:2. W tabeli aktualizowanej po niedzielnym meczu gorliczanie awansowali na drugie miejsce, ustępując jedynie rezerwom Cracovii II Kraków.

Komplet wyników 5. kolejki rozgrywek sezonu 2026/2027

 

Pcimianka Pcim

3-1

Unia Tarnów30 sierpnia, 17:00
Glinik Gorlice

1-0

Błękitni Modlnica30 sierpnia, 16:00
Bocheński KS

3-1

Poprad Muszyna30 sierpnia, 17:00
Cracovia II

4-1

Beskid Andrychów30 sierpnia, 16:00
Wolania Wola Rzędzińska

3-1

Watra Białka Tatrzańska29 sierpnia, 11:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza

3-1

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska29 sierpnia, 11:00
Victoria 1918 Jaworzno

0-2

Limanovia Limanowa29 sierpnia, 17:00
Lubań Maniowy

2-1

Hutnik II Kraków29 sierpnia, 15:00
Orzeł Ryczów

2-2

Dalin Myślenice29 sierpnia, 14:30

 

Tabela 4. ligi piłki nożnej grupy małopolskiej

 


Nazwa
M.Pkt.Z.R.P.BramkiZ.R.P.BramkiZ.R.P.BramkiM.Pkt.Z.R.P.Bramki
1.Cracovia II51341020-330016-11104-2     
2.Glinik Gorlice51031113-21111-220012-0     
3.Bocheński KS51031114-930010-40114-5     
4.Wolania Wola Rzędzińska5103118-52116-41002-1     
5.Bruk-Bet Termalica II Nieciecza592309-41204-21105-2     
6.Unia Tarnów493019-51013-32006-2     
7.Victoria 1918 Jaworzno572127-61113-31014-3     
8.Beskid Andrychów572128-102005-30123-7     
9.Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska572126-120102-22024-10     
10.Poprad Muszyna562034-111022-81012-313100
11.Lubań Maniowy561319-91105-40214-511010
12.Dalin Myślenice561317-80010-21307-611010
13.Pcimianka Pcim462028-71014-41014-310001
14.Orzeł Ryczów540416-80305-50111-3     
15.Hutnik II Kraków541136-121014-40122-8     
16.Limanovia Limanowa531046-110021-61025-5     
17.Błękitni Modlnica531045-101025-80020-2     
18.Watra Białka Tatrzańska510147-200112-90035-11     

Źródło tabeli: 90 minut

 


Napisz komentarz

Komentarze

Nate Higgers 30.08.2026 20:53
Brawo. Pokonaliście wieś liczącą z dwa tysiące ludzi. W następnym meczy zagracie zapewne z dziećmi z przedszkola...

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego