Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaZnajdź swoją wymarzoną kosiarkę w IwoBike
Reklama Niech Święta Wielkanocne przyniosą Państwu wiele radości, spokoju i nadziei. Życzę zdrowia, wiosennego optymizmu oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Podziel się
Oceń

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach także w naszym regionie ruszyła "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Poczucie bezpieczeństwa determinuje rozwój społeczności we wszystkich aspektach funkcjonowania: osobistym, rodzinnym, społecznym, ekonomicznym.

Szybkie identyfikowanie zagrożeń i ich eliminowanie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Należy jednak pamiętać, że tylko współdziałanie jest gwarantem budowania skutecznego systemu bezpieczeństwa powszechnego.

Stąd zrodził się pomysł zbudowania narzędzia, które wspomoże proces zarządzania bezpieczeństwem publicznym, a jednocześnie będzie platformą komunikacji pomiędzy Policją a obywatelami. Takim narzędziem powinny stać się mapy zagrożeń bezpieczeństwa, które realizowane są w oparciu o partnerstwo międzyinstytucjonalne i społeczne. Pozwolą także optymalnie alokować zasoby poszczególnych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

- informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
- informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie (bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.; w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu)
- informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Właśnie rusza program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy obywatel będzie miał możliwość realnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa w swojej okolicy. Wystarczy podzielić się swoimi spostrzeżeniami za pośrednictwem interaktywnej mapy, która dostępna jest już na stronie internetowej www.gorlice.policja.gov.pl.

Mapa została zaprojektowana tak, aby każdy łatwo i intuicyjnie mógł z niej skorzystać. Wystarczy znaleźć na mapie miejsce, w którym występuje zagrożenie, a następnie nanieść je w to miejsce w formie odpowiednich ikonek – zgłoszeń. W tym momencie do działania wkracza Policja, która niezwłocznie zajmie się zgłoszeniem, a po jego zweryfikowaniu podejmie kroki zaradcze.

Uwaga! Trzeba jednak pamiętać, że mapy nie służą zgłaszaniu pilnych interwencji. W przypadku zgłoszeń alarmowych należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie pod numerem 997 lub 112.

Źródło: KPP w Gorlicach


Napisz komentarz

Komentarze

Jan 22.09.2016 16:18
Musimy wprowadzić bezpiczeństwo i porządek w Gorlicach.

zawodzie 22.09.2016 16:14
Widzisz problem to automatycznie zgłaszaj, bo po to jest ta mapa by bronić się przed przyszłymi problemami.

ks. 21.09.2016 15:50
By informacje były potwierdzone to mapa zagrożeń powinna powstać na wakacjach gdy jest ciepło.

ks. 20.09.2016 18:06
W Gorlicach za dużo pije się alkoholu w miejscach publicznych.

Adwokat 20.09.2016 17:29
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powinna być co miesiąc odnawiana tak by każdy widział czy problemów jest więcej czy mniej i by poznać skutecznośc róznych instytucji od zajmowania się problemami.

Adwokat 20.09.2016 17:25
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powinna być co miesiąc odnawiana tak by każdy widział czy problemów jest więcej czy mniej i by poznać skutecznośc róznych instytucji od zajmowania się problemami.

Adwokat 18.09.2016 14:13
Dawniej budowano kościoły ''i to nie za swoje'' i wciskano ciemnotę że Człowiek wyżyje z samej modlitwy. Potem ktoś wpadł na pomysł by budować Galerie i Sklepy wielkopowierzchniowe bo w Gorlicach zlikwidowano miejsca pracy po to by Naród był biedny z zacofany i nie może pracować nawet i w Niedzielę.

Ul. Mickiewicza 18.09.2016 13:45
A gdzie należy zgłaszać problem dzikich kotów?!

przyjaciel 18.09.2016 13:43
Z mapą to dobry pomysł byle by była na stałe i skuteczne instytucje podchodzili do danych problemów, bo naprawdę może wszystkim ułatwić życie.

sklepowa 15.09.2016 12:31
Zagrożnia są na ulicach Mickiewicza i Kościuszki tam gdzie spożywa się najwięcej alkoholu.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia plakat i wizerunek kobiety w okularach Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi Polaków Barbara Bartuś promuje na swoim profilu Facebooku projekt nazwany „Tarczą Paliwową PiS”, który – według zapowiedzi – miałby doprowadzić do obniżenia kosztów tankowania dla kierowców. W przestrzeni publicznej pojawiają się przy tym mocne hasła polityczne, takie jak „Tusk łupi Polaków”. Jednocześnie coraz częściej pojawiają się pytania, czy proponowane rozwiązania są rzeczywistą odpowiedzią na sytuację rynkową, czy raczej elementem bieżącej walki politycznej.Data dodania artykułu: 09.03.2026 12:28Liczba komentarzy artykułu: 28Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 49zdjęcie przedstawia ptaka na gałęzi Poniedziałek w pogodzie bez zmian, co innego w dalszych dniach | Prognoza pogody Poniedziałek nie przyniesie nam większej zmiany w pogodzie, której powinniśmy się doczekać w dalszej fazie nowego tygodnia. Pierwszy dzień tygodnia będzie jeszcze stabilny i ciepły, biorąc pod uwagę obecny okres roku.Data dodania artykułu: 23.03.2026 07:05Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia policjanta oraz list z podziękowaniami Policjant pomógł kobiecie z odmrożonymi dłońmi. Mieszkanka prosi o udzielenie mu pochwały Do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wpłynęło wczoraj (18 marca) pismo od mieszkanki powiatu gorlickiego, w którym wyraziła ona wdzięczność dla dzielnicowego, asp. szt. Konrada Patera za okazaną pomoc.Data dodania artykułu: 19.03.2026 20:36Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 12 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Darek stalTreść komentarza: Chodzę tam do kolegi Kubusia więc nie sądzę że potrzebny tam chodnik .jest bezpiecznie .*Zagrożenie może być bo dużo lisów tam chodzi .Data dodania komentarza: 23.03.2026, 10:15Źródło komentarza: Gorlice. Mieszkańcy Glinika czekają na chodnik i usprawnienie wyjazdu. O jakie miejsce chodzi?Autor komentarza: WwTreść komentarza: Problem z ruchem samochodowym w tym miejscu ma szczególne podłoże. Taka w Polsce bieda, że wielu uczniów szkoły średniej przyjeżdża samochodami i parkuje pod kościołem. Zwykle w dni powszednie stoi tam ponad setka samochodów. Nie łaska na rower wskoczyć?Data dodania komentarza: 23.03.2026, 10:00Źródło komentarza: Gorlice. Mieszkańcy Glinika czekają na chodnik i usprawnienie wyjazdu. O jakie miejsce chodzi?Autor komentarza: bzikTreść komentarza: Spodziewaj się w najbliższych dniach wezwania do USC: dostajesz natychmiast rozwód - o ile masz żonę - i dostaniesz z przydziału pierwszego wolnego geja w okolicy, w celu zawarcia homomałżeństwa. Ciekawostka językowa - stopniowanie przymiotnika głupi: głupi, głupszy, pisowiec. A za ceny paliwa podziękuj pomarańczowej małpie - waszemu idolowi.Data dodania komentarza: 23.03.2026, 06:48Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi PolakówAutor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Paliwo już PO 8,19 Dzięki ci Tusku.Data dodania komentarza: 22.03.2026, 19:31Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi Polaków
Reklama