Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Schronisko Magura rozbiło bank!

Podziel się
Oceń

Jeszcze przez nieco ponad 40 godzin można wpłacać środki na odnowienie Schroniska na Magurze Małastowskiej. Już teraz jednak organizatorzy świętują wielki sukces - projekt zostanie zrealizowany!

 

Z potrzebnych 50 000zł do chwili obecnej zebrano ponad 66 000! To ogromna kwota, która powstała dzięki mniejszym i większym wpłatom 641 wpłacających. Liczba ta jeszcze może urosnąć, a wszystko za sprawą akcji crowdfundingowej PolakPotrafi.pl

Już po raz kolejny organizowana w naszym regionie zbiórka zakończona zostaje powodzeniem. Ponieważ możliwość wpłat nadal istnieje, a kwota zebrana przekroczyła znacząco zakładane pierwotnie minimum, prowadzący Schronisko planuje już kolejne inwestycje - modernizację pokoi, podniesienie ich standardu.

Akcja powiodła się dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu osób wspierających jak i sympatyków oraz tych, którzy przesłali dalej wiadomość o całej akcji. Samego schroniska nikomu zaś nie trzeba przedstawiać - każdy z nas była tam przynajmniej raz w życiu. Nie dziwi więc to, że wymagająca społecznego zaangażowania i identyfikowania się w pewnym działaniem akcja crowdfundingowa przyniesie oczekiwaną, pozytywną zmianę.

Ci, którzy jeszcze nie włączyli się w akcję mogą to zrobić jeszcze do 25. sierpnia pod podanym TUTAJ adresem.

Informacje za stroną Polakpotrafi.pl:

O PROJEKCIE

"Mam na imię Grzegorz. Od blisko ośmiu lat prowadzę schronisko górskie na Magurze Małastowskiej, w Beskidzie Niskim. To niezwykłe miejsce, z niesamowitą historią i milionami wspomnień kilku pokoleń turystów. Schronisko znajduje się na wysokości 740 m n.p.m., w przepięknym otoczeniu magurskiego lasu. Budynek został otwarty dla gości 6 marca 1955 roku i dzielnie służy do dziś.

Przez wszystkie lata gospodarzenia w Chacie, dbałem o dom, przeprowadzałem remonty i bieżące naprawy. Niestety stan budynku jest daleki od zadowalającego. Aby sprostać wymogom Sanepidu oraz Urzędu Marszałkowskiego, potrzebny jest remont i przebudowa części budynku. Najważniejszym celem jest rozbudowa sanitariatów oraz poprawa stanu pokoi.

W przeciwieństwie do większości obiektów PTTK w polskich górach, które są własnością Spółek PTTK, Schronisko na Magurze jest zarządzane przez lokalny Oddział PTTK w Gorlicach. Gorlicki Oddział PTTK nie posiada dostatecznych środków finansowych, aby dostosować budynek do obowiązujących standardów. Aby ratować Schronisko, muszę przeprowadzić remont za pomocą środków własnych. Jeśli nie uda się zebrać funduszy, Schronisko zostanie zamknięte."

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

turystka 28.08.2016 10:35
Poniższe wypowiedzi świadczą o tym, że ... hmmm... lepiej w domu siedzieć i chlać? albo głupoty wypisywać w komentarzach? Kto bieduje? Nieroby? 500+ wypłacane z naszych podatków? A remont będzie za pieniądze dobrowolnie wpłacane przez prywatne osoby, chcące pomóc właśnie schronisku na Magurze. Byłam tam kilka razy- piękne miejsce, przyjazna atmosfera, dlatego zaraz też wpłacę parę moich grosików. Wolę to niż dawać np. na Rydzyka. Każdy ma wybór, gdzie zainwestuje własne pieniądze i chwała gospodarzom schroniska, że chcą o nie zawalczyć.

???> 26.08.2016 12:00
LUDZIE BIEDUJA A TO TYSIACE NA REMONT JAKIEJS BUDY W LESIE ZEBY MOZNA BYLO NA WEKEND MIEC GDZIE HLAC

tchir 26.08.2016 04:00
Jak ktoś nie ma wstydu to tak jest, ale to się wynosi z domu.....

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego