W uroczystości wziął udział wicestarosta gorlicki Stanisław Kaszyk oraz dyrektor ZSZ Waldemar Gniady wraz z opiekunami: Sławomirem Januszem, Dariuszem Konarczakiem i Ewą Konarczak.
Uczniowie otrzymali z rąk wicestarosty certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk zawodowych w Grecji.
Praktyki te odbyły się w listopadzie ubiegłego roku, a udział w nich wzięło 30 uczniów, w tym 10 kelnerów oraz 20 techników budownictwa/techników robót wykończeniowych w budownictwie. Była to pierwsza z dwóch grup uczestniczących w tym projekcie. Wyjazd drugiej grupy odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2019 roku.
W ramach praktyki kelnerzy pracowali w restauracji i kuchni hotelowej, a technicy budownictwa na budowie, zdobywając cenne doświadczenie zawodowe połączone z doskonaleniem języka angielskiego zawodowego.
Dodatkowo była to dla nich doskonała okazja do poznania kultury greckiej oraz zwiedzenia terenów Riwiery Olimpijskiej, zobaczyli między innymi: Thessaloniki, masyw Olimp i klasztory zawieszone w chmurach – Meteory.



![Z kielnią i patelnią w Europie. Uczniowie Budowlanki zdobywali doświadczenie w słonecznej Grecji. [ZDJĘCIA] Z kielnią i patelnią w Europie. Uczniowie Budowlanki zdobywali doświadczenie w słonecznej Grecji. [ZDJĘCIA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-z-kielnia-i-patelnia-w-europie-uczniowie-budowlanki-zdobywali-doswiadczenie-w-slonecznej-grecji-z-1652185632.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze