Zgodę na uruchomienie połączenia wyraził dziś (10 lutego) Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Wcześniej propozycja zyskała akceptację władz Województwa Podkarpackiego.
Jeszcze podczas ostatniej sesji Rady Miasta Gorlice burmistrz Kukla informował, że Miasto Gorlice będzie musiało ponieść część kosztów funkcjonowania połączenia. Okazuje się jednak, że całość środków przekazana zostanie z kasy samorządów Województw Małopolskiego i Podkarpackiego.
Pociąg kursował będzie w piątek na trasie Rzeszów – Gorlice, oraz w niedzielę z Gorlic do Rzeszowa. Zapewni on szybki, komfortowy i bezpieczny dojazd mieszkańcom Ziemi Gorlickiej i Jasielskiej uczącym się, studiującym i pracującym w stolicy Województwa Podkarpackiego.
źródło: UM Gorlice







![Rozpoznasz miejscowości powiatu gorlickiego po charakterystycznej cesze? [QUIZ] Zdjęcie przedstawia krajobraz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoznasz-miejscowosci-w-powiecie-gorlickim-po-paru-podpowiedziach-quiz-1770284653.jpg)

![Nad Gorlicami będzie latał nisko helikopter [MAPKA] Zdjęcie przedstawia śmigłowiec](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-inspekcja-powietrzna-nad-gorlicami-mapa-1770286656.jpg)
![Teraz można po niej jeździć wirtualnie, ale w 2030 roku będziemy z niej już korzystać [VIDEO] zdjęcie przestawia mapę](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-teraz-mozna-po-niej-jezdzic-wirtualnie-ale-w-2030-roku-bedziemy-z-niej-juz-korzystac-video-1770281225.jpg)
![Ten kierowca zostawił chyba mózg w domu [VIDEO] zdjęcie przedstawia samochody na jezdni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ten-kierowca-zostawil-chyba-mozg-w-domu-1770279643.jpg)
![Kto pierwszy, ten bezpieczniejszy. Akcja Państwowej Straży Pożarnej [AKTUALIZACJA] Zdjęcie przedstawia pojazd straży pozarnej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kto-pierwszy-ten-bezpieczniejszy-1770279510.jpg)

![Co? Gdzie? Halo! Ferie, wystawy oraz spacer z przewodnikiem po Wysowej Zdroju [CZWARTEK, 5 lutego 2026] zdjęcie przedstawia spacerujących ludzi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-ferie-wystawy-oraz-spacer-z-przewodnikiem-po-wysowej-zdroju-sroda-4-lutego-2026-1770242550.jpg)

![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)







![Rodzina apeluje o pomoc. Zaginął mieszkaniec Nowego Sącza [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia zaginionego mężczyzne](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rodzina-apeluje-o-pomoc-zaginal-mieszkaniec-nowego-sacza-aktualizacja-1769027778.jpg)
![Most już otwarty, 12-kilometrowy objazd już nie obowiązuje [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód jadący po jezdni na moście](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-most-juz-otwarty-12-kilometrowy-objazd-juz-nie-obowiazuje-foto-1769100875.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze