Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaProtexDent Clinic - STOMATOLOGIA - RADIOLOGIA STOMATOLOGICZNA 3D - PROTETYKA - Zagórzany 386A, tel. 503 123 500
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 18 a 31 maja 2026
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Ropica Polska reprezentowała nas

Podziel się
Oceń

Uczniowie grupy projektowej z klasy I gimnazjum z Ropicy Polskiej wzięli udział w wyjątkowym Pikniku Edukacyjnym w Poznaniu, podczas którego odebrali z rąk Konsula Republiki Federalnej Niemiec dyplom oraz nagrodę w kwocie 1500 zł za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Niemiecki ma klasę. Deutsch hat Klasse”, w ramach którego polscy uczniowie przekształcali swoje klasy do nauki języka niemieckiego na bardziej przyjazną, sprzyjającą nauce języka przestrzeń. Niemiecki piknik w Poznaniu był doskonałą zabawą zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Zwiedzając poszczególne stoiska można było dowiedzieć się bardzo wiele o naszych sąsiadach zza zachodniej granicy. W jedno popołudnie można było wybrać się w interaktywną podróż do Niemiec, odwiedzić świat niemieckich baśni, wcielić się w rolę architekta, piłkarza, ekologa i projektanta, wziąć udział w grach i zabawach językowych, w debatach prowadzonych po niemiecku, w quizach i konkursach z wyjątkowymi nagrodami.

Uczniowie z Ropicy Polskiej biegali od stanowiska do stanowiska, zbierając nowe doświadczenia i nagrody. Ale nie tylko, przy dwóch stanowiskach sami byli ekspertami – pomagali chętnym, małym poznaniakom malować ekologiczne torby oraz aranżować wnętrza klasopracowni języka niemieckiego. Na spragnionych odpoczynku czekała strefa relaksu z muzyką, leżakami i dobrą niemiecką literaturą. Ale to nie był koniec atrakcji.

Piknik swoim występem zakończyła popularna i ceniona w Niemczech formacja Moop Mama. Zespół pochodzi z Monachium, swoją twórczość zaś sam określa jako „urban brass”. Jego debiutancki album „Deine Mutter” cieszy się dużą popularnością. Muzycy bardzo szybko nawiązali kontakt z publicznością i jak się okazało nie było żadnych barier językowych, a charyzmatyczny rapujący wokalista porwał młodzież pod samą scenę. Oczywiście na koniec wszyscy skandowali „Zugabe..Zugabe” i muzycy nie mogli zejść ze sceny. Wszystkie uczennice zadbały naturalnie o selfie z wykonawcami i zebrały autografy. Dzięki temu koncertowi publiczność mogła poczuć energię współczesnych, dynamicznych Niemiec.

Goethe Instytut zapewnił uczniom rozrywkę najwyższej jakości, nawet długa i męcząca podróż busem nie jest w stanie tego przysłonić. Noclegi w poznańskim hostelu „La Guitarra” sprzyjały integracji z uczniami ze szkoły partnerskiej „Pasch” z Trąbek Wielkich.

Zespoł Szkół w Ropicy Polskiej dziękuje wszystkim, którzy wspierali ich podczas realizacji projektu „Niemiecki ma klasę. Deutsch hat Klasse.”

 

Informacje  i zdjęcia ZS Ropica Polska oraz lepszyPoznan.pl

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego