Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 1 a 13 września 2025
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Nigdy więcej wojny! Nigdy więcej wojny! 79 lat później.

Podziel się
Oceń

Wrzesień 1939 roku był miesiącem, którego nikt nigdy nie powinien zapomnieć. Polska po raz kolejny w swojej historii została rozjechana rajdem wrogich armii. Dziś w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej odbyła się uroczystość upamiętniająca tę straszną chwilę w historii naszego kraju.

Dziś wolni Polacy w powadze opuszczali głowy, by oddać hołd tym, którzy wolność przedkładali nad własne życie.

Nie inaczej było w Gorlicach. W samo południe nad miastem uniósł się przenikliwy dźwięk syren oznajmiający początek obchodów upamiętnienia rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Pod budynkiem „Szklarczykówki” zgromadzili się przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych, a także Gorliczanie, którzy w skupieniu wysłuchali wystąpień okolicznościowych.


Sztandary łopotały na wietrze, odświętnie ubrani uczniowie, wspominali tych bezimiennych bohaterów, którzy dali im dzisiejszą wolność. Na zakończenie uroczystości zostały złożone wiązanki kwiatów oraz wieńce.

Wrzesień 1939 roku nie był biało-czarnym miesiącem, jaki kojarzymy z fotografii i filmów. Był bardzo ciepłym, słonecznym okresem, który w każdych innych okolicznościach wpisywałby się pięknie w wizję polskiej, złotej jesieni. Niestety, wybuch wojny spowodował, że ten miesiąc jest wspominany jako jeden z najokrutniejszych symboli tego, do czego może doprowadzić niepohamowana ludzka pycha.

W obliczu napięć na arenie międzynarodowej niezwykle trudno jest nam dzisiaj rozmyślać nad przyszłością naszej Ojczyzny. Wielu z nas skupia się na celach doraźnych i bardzo osobistych zupełnie jednak zapominając o tym, że razem możemy więcej i tylko razem możemy budować sprzyjającą nam rzeczywistość. Pamiętając o Bohaterach II Wojny Światowej, ich heroizmie i tej samej co u nas, woli życia, działajmy wykraczając czasem poza swój własny interes.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ona 02.09.2018 16:29
Nigdy nie wiadomo pod którym pomnikiem jaka impreza będzie

gorlice 02.09.2018 10:46
Sklarczykówka :) Warto walczyć z tym z niewiadomego powodu popełnianym błędem. Dom wybudował pan Sklarczyk.

Ja 01.09.2018 17:54
Skoro nie chcecie wojny to po co śpiewać Wojenko wojenko.... Ta piosenka powinna być zakazana bo jest prowokująca.

ReklamaStudiuj w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama13-14 września 2025 Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy - Europejskie Dni Dziedzictwa
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 18°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12