Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - II tura rekrutacji do 17 września - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 5%!

Dzisiaj zaczyna się jubileuszowy Ambient Festival. Do Gorlic przyjadą światowej sławy artyści.

Podziel się
Oceń

Ambient jest doroczną imprezą prezentującą ambitną muzykę elektroniczną. Ideą wydarzenia jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej ambientalnej muzyce elektronicznej. Koncertom często towarzyszą wizualizacje przygotowane przez artystów.

Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Tadeusz Łuczejko, który w ubiegłym roku tak komentował dla nas Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne Ambient Festival:



Trochę martwi mnie to, że co roku brakuje naszych gorlickich widzów. Tłumaczę sobie to tym, że sam Ambient jest dla nich zagadką, a gdy już go usłyszą, to są zaskoczeni, że opuścili tak fajną imprezę tu na miejscu, gdzie mogli posłuchać ciekawej muzyki. Jak co roku wydarzenie poprowadzi dziennikarz Remigiusz Kadelski, osoba która nadaje kolorytu temu festiwalowi, nie tylko z powodu futurystycznych butów.

Organizatorzy zapraszają również na dodatkowe wydarzenia towarzyszące festiwalowi, a mianowicie: giełdę płyt, pokaz audiofilskiego sprzętu grającego, mobilne planetarium. Na zakończenie dla uczestników zorganizowane zostanie spotkanie z artystami.

Koncerty zaczynają się dzisiaj (20 lipca) o godz. 19 w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury. Na  początku wystąpi Aquavoice, czyli Tadeusz Łuczejko, potem zobaczymy i usłyszymy Dariusza Kalińskiego, a na zakończenie Alexa Patersona, założyciela brytyjskiego zespołu The Orb.

Jutro (21 lipca) impreza zaczyna się o godz. 16, a na scenie zobaczymy: Neverending Delays, Tadeusza Sudnika, Józefa Skrzeka i legendę muzyki elektronicznej – zespół Qluster.

Bilety można jeszcze nabyć w GCK.




Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPaństwowa Szkoła Medyczna z tradycjami, Gorlice, ul. Jagiełły 2 - kontakt: 18 352 04 59
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama PROGRAM AKTYWNY SAMORZĄD- EDYCJA 2026, Powiat Gorlicki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza osoby z niepełnosprawnością do skorzystania ze wsparcia oferowanego w ramach programu
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu - Rekrutacja 2026/2027 - bezpłatna edukacja - praktyczne podejście - kadra ekspertów
AKTUALNOŚCI
Reklama Zapraszamy na Wielkie Targi Roślin 13-14 września do Gorlic w Hali Sportowej OSiR
Reklama
POPULARNE
Reklama Zapraszamy na Wielkie Targi Roślin 13-14 września do Gorlic w Hali Sportowej OSiR
Reklama

Temperatura: 27°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: RudyCzarnyKot Treść komentarza: Jeśli ta droga na obecnym etapie dostanie połączenie z drogą przed garażami lub w najbliższych latach będzie budowany ciąg dalszy, który połączy się z osiedlem w górnej części będzie to miało sens. W przeciwnym wypadku jest bezużyteczna, praktycznie drugi wjazd obok obecnego nic nie daje. Data dodania komentarza: 30.08.2026, 11:39 Źródło komentarza: Nowa droga zmieni komunikację na osiedlu Hallera. To początek większego planu [FOTO] Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Tak, jeśli wybuduje ją za pieniądze "z kieszeni". Jeśli jednak finansuje budowę kredytem to może mieć nawet wartość ujemną. Data dodania komentarza: 30.08.2026, 00:26 Źródło komentarza: 25 gorlickich firm wartych miliony. To dzięki nim Gorlice znalazły się w ogólnopolskim rankingu Autor komentarza: Kuck Fikes Treść komentarza: Tak. Zdecydowanie czuję się lepiej. Nikt nie przejmuje się Palestyńczykami umierającymi w Gazie tysiącami. Nikt nie przejmuje się ponad milionem ofiar wojny - po każdej ze stron, za naszą wschodnią granicą. Koty są najważniejsze, nie? Jak bardzo trzeba być ograniczonym człowiekiem, aby nie dostrzegać zła dotykającego ludzi i wynosić zwierzęta na pierwsze miejsce? Data dodania komentarza: 29.08.2026, 22:01 Źródło komentarza: Kolejny kot zaginął dziś w Gorlicach. Lusia zniknęła w rejonie stadionu Autor komentarza: Nate Higgers Treść komentarza: Może najwyższy czas stworzyć gminny spis źródeł i naturalnych ujęć wody gminy Biecz? Wody Polskie są upolitycznione i wiadomo... Data dodania komentarza: 29.08.2026, 21:43 Źródło komentarza: Czyżby to początek kryzysu z wodą? Gmina Biecz apeluje do mieszkańców. Oszczędzajcie wodę
Reklama