Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Nasi najmłodsi adepci siatkówki w TOP 10 najlepszych ekip w Polsce. Brawo!

Oceń

Hala zabrzańskiego MOSIRu w ostatni weekend była areną XXIV Ogólnopolskiego Turnieju minisiatkówki o „Puchar Kinder+Sport”. W Finałach, tych największych w Europie młodzieżowych zawodów siatkarskich, uczestniczyły 192 drużyny dziewcząt i chłopców, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: „Dwójki”, „Trójki” i „Czwórki”.
Nasi najmłodsi adepci siatkówki w TOP 10 najlepszych ekip w Polsce. Brawo!

W Zabrzu prawo startu miały tylko dwie najlepsze drużyny poszczególnych kategorii z każdego województwa, wyłonione w wyniku wielomiesięcznej rywalizacji ponad 40 tysięcy najmłodszych siatkarzy i siatkarek w turniejach sezonu 2017/2018.

W kategorii „Dwójek ” chłopców startowali najmłodsi siatkarze GKPS Gorlice, Mistrzowie Małopolski; Artur Bąk, Dawid Kamiński, Borys Kozień oraz Leon Kozień, uczniowie klas III i IV Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. Trenerem i opiekunem drużyny był Tomasz Chmura.Chłopcy w turnieju rywalizowali z bardzo wymagającymi przeciwnikami, reprezentującymi drużyny: MUKS Piętnastka Białystok, Anbud MKS Będzin, KS Stal Grudziądz, IUKS Jedynka Poznań, PSP 11 Kędzierzyn-Koźle II, UKS 22 Kraków, DMKS PLAS Kielce, UKS Orliki Międzyrzecz I, UMKS MOS Wola Warszawa, KS Wifama Łódź.

Po trzech dniach pełnych emocji sportowych zmagań, radości po zwycięstwach, łez smutku po porażkach, nasza ekipa wywalczyła wysokie 10 miejsce (na 32 startujące zespoły), potwierdzając równocześnie swój wysoki poziom umiejętności siatkarskich i prymat w Małopolsce.O oprawę dnia finałowego zadbali znani z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach – Marek Magiera i Grzegorz Kułaga, dzięki czemu można było poczuć niesamowitą atmosferę siatkarskiego święta.

Rozgrywkom przez trzy dni bacznym okiem przyglądali się ambasadorzy Kinder+Sport, byli znakomici siatkarze, jeszcze do niedawna Reprezentanci Polski, Sebastian Świderski i Piotr Gruszka.

Mamy nadzieję, że przynależność do czołówki najmłodszych siatkarzy w Polsce, zmotywuje naszych zawodników do dalszej ciężkiej pracy w przyszłym, sportowym roku.

materiał nadesłany

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Wojciech 12.07.2018 03:33
Dzieje się dzieje w tej gorlickiej siatkówce. Świetnie!!!! oby więcej sukcesów od najmłodszych do najstarszych. ;)

Kamila 10.07.2018 16:25
Brawo chłopcy-gratulacje :)

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a