Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PWSZ – Trwa rekrutacja PWSZ w Nowym Sączu | Studia drugiego stopia, 3-semestralne, magisterskie | od 11 stycznia do 15 lutego 2022 | Kierunki studiów: Informatyka, Mechatronika, Zarządzanie i inżynieria produkcji | Panstwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

A on do wojska był przynależniony

Oceń

Złote i srebrne medale „Za zasługi dla obronności kraju” otrzymali rodzice, którzy „oddali” wojsku co najmniej trzech synów. Uroczystość wręczenia medali z udziałem przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień odbyła się w Starostwie Powiatowym w Gorlicach. Gratulacje odznaczonym złożył starosta Mirosław Wędrychowicz. Złotym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” odznaczona została Helena Jantas z Ropy. Oddała wojsku na stałe aż 4 synów. Wszyscy pozostają nadal w zawodowej służbie wojskowej.
Srebrne medale „Za zasługi dla obronności kraju” otrzymali:
- Katarzyna i Michał Dobrowolscy z Gorlic
- Zofia i Ryszard Lachowie z Bobowej
- i Kazimierz Ochwatowie ze Staszkówki.
Wszystkie trzy rodziny wychowały dla wojskowej służby zasadniczej po trzech synów.

Medale wręczali przedstawiciele WKU w nowym Sączu: podpułkownik Grzegorz Dobosz i major Jan Zboś. Medale zostały przyznane na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej.

Zwracając się do uczestników uroczystości starosta M. Wędrychowicz powiedział m.in. „Gościmy dziś rodziny, które wspaniale wychowały swoje dzieci. Cieszę się, że w naszym powiecie są rodziny, które postawiły na patriotyzm i miłość do ojczyzny, na najważniejsze wartości bez których nie może dobrze funkcjonować państwo. Gratuluję odznaczeń oraz życzę dalszej radości z synów jako żołnierzy. Jestem przekonany, iż zawsze będą wartościowymi i dobrymi ludźmi...”.

Gratulacje i życzenia przekazał także podpułkownik Grzegorz Dobosz. Zwrócił ponadto uwagę, iż zmieniła się procedura przyznawania medali. Teraz wymagane jest zgłoszenie do WKU takich rodzin, które oddały wojsku na służbę minimum trzech synów. Zachęcał, aby żołnierze pochodzący z takich rodzin wnioskowali o medale dla swoich rodziców. Może to także zrobić inny członek rodziny, a WKU wykona dalsze niezbędne w tym zakresie formalności.

 

Ewa Żarnowska

www.powiatgorlicki.pl


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023