Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Rowerem przez Beskid

Oceń

Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Krzywa w gorlickim ratuszu odbyło się spotkanie poświęcone idei budowy ścieżek rowerowych. Stowarzyszenie to, w ramach projektu „Śnieżne Trasy Przez Lasy” wyznaczyło na terenie gminy Sękowa kilkadziesiąt kilometrów tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Ścieżki rowerowe wydaja się być naturalna kontynuacją. Na zaproszenie burmistrza Gorlic pana Witolda Kochana w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych niektórych gmin z powiatu gorlickiego, starosta gorlicki oraz członkowie instytucji zajmujących się krzewieniem turystyki i rekreacji w naszym regionie.

Uczestnicy spotkań zgodzili się, że pomysł powstania tras rekreacyjnych jest zdecydowanie wart realizacji. Wśród pierwszych planowanych lokalizacji (na terenie Gorlic) wymieniane były ścieżki biegnące z Gorlic (od obiektów OSiR), wzdłuż rzeki Ropy, w kierunku Szymbarku, jak również wzdłuż Sękówki w kierunku Siar. Możliwe jest także wytyczenie ścieżki między wiszącą ławą prowadzącą do Parku Miejskiego, a nowo budowaną kładką znajdującą się w pobliżu Jarmarku Pogórzańskiego.

Do realizacji budowy ścieżek rekreacyjnych na razie daleka droga, a wśród najistotniejszych kwestii wymagających rozstrzygnięcia ze strony samorządów znajdują się m.in. sposób pozyskania środków zewnętrznych na realizację zadania, koszty związane z utrzymaniem ścieżek, zarządzanie i promocja nowym produktem turystycznym.

Działalność takich grup działania lokalnego jak Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Krzywa to przykład wielokrotnie obśmiewanego „brania spraw we własne ręce”. Oddolne inicjatywy inspirujące lokalne władze do działań mających na celu podniesienie atrakcyjności regionu to przykład dobrego wykorzystania potencjału drzemiącego w lokalnej społeczności.

Beskid Niski posiada wielki potencjał, ograniczanie się tylko do zimowego wykorzystania (Magura Małastowska, plan budowy stacji narciarskiej w Wysowej) to coroczna strata wielu wiosennych letnich i jesiennych miesięcy. Turystyka rowerowa, może obok pieszej stać się znakiem rozpoznawczym naszego regionu.

(lek)

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!