Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

33 361,20 zł i 62 euro! Kolejny krok w zbiórce 600 tysięcy zrobiony. Wszystko dla Antosi.

Oceń

Mnóstwo osób okazało wielkie serce i zaangażowane w dzisiejszą akcję „Ostatkowe ciasto dla Antosi”. Panie piekące placki, panowie gotujący strażacką grochówkę i bigos i młodzież zbierająca datki. To dzięki Wam rodzice Antosi mogą dopisać ponad 30 tysięcy złotych do tej, jaka jest potrzebna, by sfinansować operację ich córki w Szwajcarii.
33 361,20 zł i 62 euro! Kolejny krok w zbiórce 600 tysięcy zrobiony. Wszystko dla Antosi.

Już od wczesnych godzin porannych trwała akcja pomocy dla małej Antosi (o której pisaliśmy już na naszym portalu LINK).

Na gorlickim Rynku, przed kościołami na Zawodziu i w Ropicy Polskiej sprzedawane były placki i słodycze, a cała uzbierana suma została już przekazana rodzicom Antosi Kluk z Szymbarku, która na początku maja musi przejść kosztowną operację w Szwajcarii. Dzięki niej dziewczynka będzie mogła swobodnie oddychać i mówić.

Do akcji włączyli się nasi Czytelnicy, młodzież i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej, koła gospodyń wiejskich, gorlickie cukiernie i restauracje, policjanci, druhowie, strażacy, również ci emerytowani w osobach Bogdana Gryzło i Andrzeja Korzenia, którzy przygotowali strażacką grochówkę i bigos. Przed namiotami zbierały się tłumy chętnych, by przyłączyć się do naszej zbiórki pieniędzy. W podziękowaniu otrzymywali paczki z plackami, faworkami, słodyczami i miseczki wypełnione po brzegi aromatyczną grochówką lub bigosem.

Tuż przed południem na gorlicki Rynek przyjechała Antosia z rodzicami, obdarzyła wszystkich pięknym uśmiechem i przez chwilę bawiła się z dziećmi, które przyszły wraz z rodzicami wesprzeć 6-latkę w walce o zdrowie. Jedna z jej rówieśniczek – Lenka przygotowała dla niej własnoręcznie wykonaną laurkę, która sprawiła dziewczynce ogromną radość.

Ostatecznie w czasie 6-godzinnej akcji udało się zebrać 33 361,20 zł i 62 euro.

Wszystkim osobom, również tym nieznanym, anonimowym, które miały udział w tym wielkim darze serca serdecznie dziękujemy.

 Napisz komentarz
Komentarze
robson 04.03.2019 18:41
nie pozdrawiam pań, które przyszły coś kupić a nie pomóc... komentarze typu "nie ma już ciasta?, to idę...." co niektórzy nie dorośli jeszcze do pomocy takiej czystej, szczerej, bezinteresownej ... długa droga jeszcze przed naszym społeczeństwem, żeby zrozumieć sedno sprawy!

Maks 04.03.2019 18:18
Cieszę się, że w akcji wzięło udział tylu ludzi i udało się zebrać sporą kwotę jak na nasze małe miasto. Szkoda, że te domowe ciasta to w marzeniach tylko. Kupiłem jakieś zwykłe wafle z kremem z jednej z cukierni. Średnio smaczne

Minik 05.03.2019 08:51
Najważniejszy jest cel! :)

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!