Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Czytelnia

Ślub w gorlickim parku ?
Ślub w gorlickim parku ?

Sezon ślubów w pełni. Przeglądając kalendarze lokali i dopytując o wolne terminy szybko orientujemy się, że zaplanowanie wymarzonej uroczystości bywa kłopotliwe, szczególnie, jeśli rezerwacje lokali na rok 2018 nie są dziś niczym nadzwyczajnym. Możliwym rozwiązaniem staje się więc organizacja uroczystości pod gołym niebem – czy skorzystalibyście z takiego rozwiązania?

24.07.2015 17:54    1
Uwaga na barszcz Sosnowskiego
Uwaga na barszcz Sosnowskiego

Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie podjęła uchwałę o zatwierdzeniu Programu priorytetowego „Likwidacja barszczu Sosnowskiego na terenie województwa małopolskiego”. W ramach tego programu istnieje możliwość pozyskania przez gminę dofinansowania na realizację ww. zadania.

10.07.2015 15:07
Lato na wsi
Lato na wsi

Upragnione lato się zaczęło, słońce nas rozpieszcza, ale nie zapeszajmy. Jedni ze smutkiem przyznają, że ciężko będzie w tym roku wygospodarować trochę grosza na wyjazd, inny nerowowo przeglądają prognozy pogody, by upewnić się, że urlop nad polskim morzem się uda. Kto jednak wybiera się za granicę, może mieć gwarancje bezchmurnego nieba i wysokich temperatur. Kiedy w zeszłym tygodniu ukazał się mem internetowy nawiązujacy do wakacji na wsi z hasłem " Kiedyś nie zamieniłbym ich nawet na wypoczynek w Saint-Tropez", a na zdjeciu widniały uśmiechnięte dzieci z lodami, wśród wielu z nas pojawiły się wspomnienia z dzieciństwa.

04.07.2015 15:51    4
Lato czeka, razem z latem czeka rzeka
Lato czeka, razem z latem czeka rzeka

Skończył się rok szkolny, zaczęły się wakacje. Dzieci na pewno będą chętnie korzystały z miejskiego basenu, który czynny jest w pogodne dni w godzinach od 10:00 do 18:00. Urząd Miasta przygotował dla uczniów gorlickich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz przedszkoli darmowe bilety po godzinie 16-tej.

01.07.2015 14:54    7    1
Gorlickie Lato 2015
Gorlickie Lato 2015

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia i imprezy przygotowane przez placówkę na czas przerwy wakacyjnej, które pozwolą aktywnie, ciekawie i zdrowo spędzić czas wolny. W artykule propozycje na miesiąc lipiec 2015 roku.

23.06.2015 09:22
Dlaczego warto wspierać obronę terytorialną?
Dlaczego warto wspierać obronę terytorialną?

Pod koniec maja na gorlickiej strzelnicy odbyło się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne Małopolskiej Obrony Terytorialnej. Jej przedstawiciele w interesujący sposób omówili cele, zadania i założenia tej militarnej organizacji oraz zaprezentowali broń, mundur i ekwipunek niezbędny do uczestnictwa w szkoleniach. Miałem okazję uczestniczyć w tym ciekawym spotkaniu, dlatego pozwolę sobie podzielić się swoimi refleksjami i przemyśleniami nad poruszanymi tematami.

18.06.2015 04:00    2
"Co łaska" - czyli cennik usług liturgicznych
"Co łaska" - czyli cennik usług liturgicznych

Dawanie na składkę w niedzielę jest traktowane jako nasz symboliczny wkład w realizowanie zadań naszej lokalnej wspólnoty Kościoła. Jeśli dodatkowo jasno sprecyzowany jaki jest cel składki nieco łatwiej nam otworzyć portmonetki i portfele i dołączyć do składki. Są jednak sytuacje jednorazowe, w czasie których nie pytamy czy dać pieniądze, ale ile ich dać. I tu zaczynają się problemy.

11.06.2015 13:17    36    1
Dziś Dzień Wolności Podatkowej
Dziś Dzień Wolności Podatkowej

W tym roku dzień wolności podatkowej przypada najwcześniej w historii (11 czerwca br.) – podaje Centrum im. Adam Smitha, które od 21 lat wyznacza dzień, w którym symbolicznie podatnicy zaczynają pracować dla siebie. Łącznie w bieżącym roku przeciętny obywatel pracował na rzecz budżetu państwa 162 dni.

11.06.2015 06:18
Jedziemy na urlop. Podajemy ceny zagranicznych winiet i dopuszczalne prędkości
Jedziemy na urlop. Podajemy ceny zagranicznych winiet i dopuszczalne prędkości

Zbliżają się wakacje, zbliża się czas kiedy wyjeżdżamy na urlop. To zasłużony dla nas odpoczynek od pracy. Nie każdy może sobie pozwolić na wakacje za granicą jednak jak podają statystyki, z roku na rok coraz więcej Polaków korzysta z urlopu poza ojczyzną. Latamy samolotami na wykupione wycieczki, ale sporo z nas wybiera samodzielnie zaplanowane wakacje, podróżując samochodem.

10.06.2015 22:01    3
Grosik będę dłużna
Grosik będę dłużna

Wychodzimy na zakupy, a w rękach trzymamy listę priorytetów spisanych dokładnie co do sztuki lub grama. Obecnie nie kupujemy hurtem, tak na wszelki wypadek, bo to przecież już nie te czasy.

10.06.2015 09:00    17
Ile zarabia przeciętny gorliczanin?
Ile zarabia przeciętny gorliczanin?

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) w pierwszym kwartale tego roku, przeciętne wynagrodzenie w Polsce wzrosło o 2,85% wobec poprzedniego kwartału i o 4,1% rok do roku. Oznacza to, iż przeciętny Polak zarabia 4 054,89 zł brutto. Jak to się ma do zarobków gorliczan? Zapraszamy państwa do wzięcia udziału w sondzie, dzięki której poznamy odpowiedź na tytułowe pytanie.

09.06.2015 17:50    13
Sezon koszenia w pełni, co robić z trawą?
Sezon koszenia w pełni, co robić z trawą?

Przemierzając gorlickie osiedla zabudowań jednorodzinnych nie sposób nie usłyszeć charakterystycznego warkotu kosiarek, których właściciele dbają o wygląd przydomowych trawników. Nie ma problemu, gry powierzchnia do koszenia jest mała lecz co zrobić z większą ilością trawy? Okazuje się, że w tak wydawałoby się banalnej sprawie nie będzie problemu. Jednak skoszona trawa, zalegająca na terenie posesji powoduje duży dylemat, co z nią zrobić.

09.06.2015 07:50    1
Kleszcz? Nie panikuj: usuń i obserwuj
Kleszcz? Nie panikuj: usuń i obserwuj

W ostatnich tygodniach media w całym kraju napędziły ogromną machinę, która powoduje, że na każdego kleszcza zaczynamy patrzeć jak na śmiertelne niebezpieczeństwo. Groźniejszy od samych kleszczy jest jednak brak wiedzy na ich temat, dlatego dzisiaj zapraszamy do lektury artykułu na temat kleszczy, sposobu ich usuwania oraz ewentualnych zagrożeń z nimi związanych.

02.06.2015 10:50    2
Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę
Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę

Za nami maj, właśnie rozpoczął się czerwiec. Niektórzy są już po, inni dopiero oczekują jej z wytęsknieniem. Sprawa dotyczy klasowych wycieczek. Jedni już odbyli taki wyjazd, pozostali odliczają dni do niego. Często mówimy do młodych: korzystaj z wycieczek, póki chodzisz do szkoły,bo jak teraz sie nie wybierzesz, to później tym bardziej. Zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

02.06.2015 07:00    2
Petycja w sprawie uruchomienia połączeń kolejowych do Gorlic
Petycja w sprawie uruchomienia połączeń kolejowych do Gorlic

Ósmego kwietnia 1885 roku, pod rządami miłościwie nam panującego cesarza Franciszka Józefa I, po raz pierwszy do Gorlic wtoczyła się parowa lokomotywa łącząc nasze miasto z Galicyjską Koleją Transwersalną (niem. Galizischce Transversalbahn) przebiegającą, już od ponad roku, przez nieodległe Zagórzany. To połączenie kolejowe istniało do 10 grudnia 2006 roku kiedy po ponad 121 latach całkowicie zawieszono ruch pasażerski na linii Gorlice - Zagórzny.

29.05.2015 11:09    14
ZUS ostrzega przed mailami i telefonami
ZUS ostrzega przed mailami i telefonami

Uwaga na maile i telefony z informacją o możliwości przeliczenia świadczeń wypłacanych przez ZUS. Osoby podszywające się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą kierować do emerytów zawirusowaną korespondencję elektroniczną lub namawiać do płatnych porad.

28.05.2015 07:39
Mamo, droga mamo...
Mamo, droga mamo...

Mama, mother, mamm, majka, maman, madre, matb, mamka... to słowo w każdym języku ma wielką siłę i budzie takie same ciepłe skojarzenia. Kim dla nas jest Mama? To osoba pracujaca 24 godziny na dobę, nigdy nie bierze wolnego od czułości, troskliwości, wrażliwości.Czy mama może na chwilę nawet przestać myślec o dziecku, o obowiązkach? Jeśli wyjedzie na kilka dni, nawet tylko na kilka godzin, to jej myśli oscylują wokół dziecka: nurtuje ją co robi, czy już zjadło, czy jest grzeczne, a przede wszystkim, czy nic mu nie grozi? 

26.05.2015 07:30    1
Mamy, Mamusie, Matule...
Mamy, Mamusie, Matule...

26 maja to święto w Polsce, o którym pamięta każdy. Dzień ten należy wyłącznie do wspaniałych, niezwyciężonych Mam.

25.05.2015 22:01
Smutny dzień przed Dniem Matki
Smutny dzień przed Dniem Matki

Historii jak ta dzisiejsza jest tysiące. Miliony. Setki milionów. Wczoraj usłyszałam pytanie: „czy kobieta, która straciła swoje dziecko nadal pozostaje Mamą?”. Dziś już chyba znam odpowiedź. Oto zapiski, które znalazłam w Internecie: opowieści kilku kobiet połączone w jedną, zmyśloną, ale bardzo realną opowieść o tym, gdzie zaczyna się macierzyństwo.

25.05.2015 18:12    5    1
Andrzej Duda, Prezydentem Polski. Wyniki w Gorlicach
Andrzej Duda, Prezydentem Polski. Wyniki w Gorlicach

Według prognozowanych wyników II tury wyborów prezydenckich, zwycięzcą jest kandydat PiS - Andrzej Duda. W II turze Wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na terenie Miasta Gorlice kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów:

24.05.2015 20:20    11
A u nas już wyborczo ale i poetycko
A u nas już wyborczo ale i poetycko

No i mamy koniec maja, no i mamy nowe story.... Wszyscy raźno popędzili z przekonania... lub z przekory . Da czy nie da? Czy mu wierzyć? Może tylko obiecuje? Da! Obiecał!  Jak obiecał - przyszłość piękną nam zgotuje . No i poszli Gorliczanie swymi głosy zapchać urny... Chociaż ranek był deszczowy no a wieczór ciągle chmurny .

24.05.2015 19:00    2
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
KOMENTARZE
Autor komentarza: asdfTreść komentarza: Zajegwiźcie! Już czekam na pierwszy śnieg, gołoledź i jazdę przez górkę. Niech się biorą do roboty ******* nieroby!Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:18Źródło komentarza: Remont Blichu „trochę” się przeciągnie... Kiedy zakończenie prac?Autor komentarza: HażbudTreść komentarza: To jest granie w c***a tak zwaneData dodania komentarza: 04.10.2022, 17:25Źródło komentarza: Ekspresowy termin remontu powiatówki. Nowa nawierzchnia jeszcze w tym miesiącu!Autor komentarza: szogun84Treść komentarza: Piękna jest ta wizualizacja 🤦‍♂️ A sam budynek przecudowny 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:43Źródło komentarza: W Sękowej będzie kryty basen. Kiedy będzie można już popływać?Autor komentarza: jaTreść komentarza: i będzie drogo bo same porsche pod basenem jak na ilustracjiData dodania komentarza: 04.10.2022, 14:22Źródło komentarza: W Sękowej będzie kryty basen. Kiedy będzie można już popływać?Autor komentarza: NIEZALEŻNYOBYWATELOSIEDLAMAGDALENATreść komentarza: A dlaczego się przeciągnie?bo panów "budowlancow" tam w zasadzie nie uświadczysz. Mam tam działkę rekreacyjną i chodziłem codziennie to były pustki, albo panowie sobie siedzieli w odpalonej koparce z nóżką na nóżce w telefonie. Pare razy widzialem jak nawet spali najlepsze rozłożeni.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:13Źródło komentarza: Remont Blichu „trochę” się przeciągnie... Kiedy zakończenie prac?Autor komentarza: bzikTreść komentarza: Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Mania urzędnicza - byle co, byle wybudować. Wieże były atrakcją, kiedy było ich kilka w okolicy. Teraz tak spowszedniały, że chyba tylko miejscowa menelia będzie tam siedziećData dodania komentarza: 04.10.2022, 14:13Źródło komentarza: W Moszczenicy powstanie wieża widokowa. Będziecie zaskoczeni jej wysokością!
Reklama
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!