Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PWSZ – Trwa rekrutacja PWSZ w Nowym Sączu | Studia drugiego stopia, 3-semestralne, magisterskie | od 11 stycznia do 15 lutego 2022 | Kierunki studiów: Informatyka, Mechatronika, Zarządzanie i inżynieria produkcji | Panstwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]
Sport:

Piłka nożna

Postępy, dobra gra i dobre fluidy
Postępy, dobra gra i dobre fluidy

Powoli kończy się runda jesienna rozgrywek piłki nożnej. Do rozegrania pozostały planowo dwie kolejki u panów oraz jedna u pań. Obydwie sekcje gorlickiego klubu w ostatni weekend zaliczyły bardzo udane występy. W sumie zaaplikowały przeciwnikom aż 7 goli nie tracąc ani jednego.

28.10.2015 16:49    1
Z liderem gra się ciężko
Z liderem gra się ciężko

Dzisiejsze zmagania w lidze piłki nożnej skojarzyły zawodniczki i zawodników Glinika z liderami swoich grup. Panie na własnym boisku podejmowały lidera III ligi, zespół LKS-u Szaflary, natomiast piłkarze wybrali się do Maniowych, gdzie grali z IV-ligowym liderem, Lubaniem. Zdobyczą punktową mogą pochwalić się tylko panie.

18.10.2015 15:53    1
Frycowe zapłacone ?
Frycowe zapłacone ?

Towarzysząc od początku zmaganiom dziewczyn z Glinika Gorlice w rozgrywkach III ligi małopolskiej piłki nożnej, przeżywamy z nimi każdy sukces i każdą porażkę. To ich inauguracyjny sezon, o którym mówi się, że czasami płaci się w nim tzw. "frycowe". Mamy nadzieję, że ta przypadłość jest już za naszymi paniami a ostatnie ich osiągnięcia pozwalają patrzeć z nadzieją na kolejne wyzwania. LKS Zielonka Gamar Wrząsowice - GKS Glinik Gorlice 0-1 (0-1) bramka: Agata Stachoń Glinik: Daria Witek - Paulina Kmiotek, Danuta Bolech, Kamila Deć, Sylwia Dabrowska - Wiktoria Kosiba, Karolina Hadas, Joanna Kubisz, Zuzanna Mikulska (79 Sylwia Mastaj) - Magdalena Mika (75 Bogusława Barcz), Agata Stachoń Niespodzianką zakończył się mecz faworyzowanej Zielonki Wrząsowice - spadkowicza z II Ligi Kobiet z ekipą debiutującego Glinika Gorlice. Obie drużyny stworzyły bardzo ciekawe widowisko, które zadowoliło licznie zgromadzoną publiczność. Jedyną bramkę zdobyła Agata Stachoń, która pięknym, precyzyjnym strzałem przelobowała goalkeeperkę Zielonki. Drużyna gospodyń dążyła do wyrównania jednak mocno skoncentrowane gorliczanki nie pozwoliły na utratę bramki. Znakomicie funkcjonowała obrona a w bramce Daria Witek miała swój dzień. Zwycięstwo Glinika jak najbardziej zasłużone. Glinik Gorlice dziewczyny - drużyna nieobliczalna.   Przed naszą drużyną mecz z liderem tabeli rozgrywkowej LKS Szaflary. Jak do tej pory nasze dziewczęta znakomicie sobie radziły z wyżej notowanymi zespołami i potrafiły już zwyciężać z (Olimpią Osieczany 4-0 feralny walkower, Naprzodem Sobolów 2-1, LKS Zielonka Gamar Wrząsowice 1-0). I tym razem liczymy na wysoką koncentrację i mobilizację co powinno się przełożyć na skuteczną grę, dodatkowo do gry po rekonwalescencji wraca Kinga Smołkowicz oraz po karencji za czerwona kartkę Paulina Skrypak, które powinny wzmocnić siłę zespołu Glinika   Łukasz Brzeziański

14.10.2015 08:53    2
Mecz w kolorach jesieni
Mecz w kolorach jesieni

Słoneczna pogoda i chłód towarzyszyły piłarzom w kolejną, kolejkową sobotę IV ligi. Gorliccy piłkarze pod wodzą Roberta Cionka podejmowali dziś (10.10) zespół czołówki tabeli, Wartę z Białki Tatrzańskiej. Spotkanie przebiegało w nerwowej atmosferze, wiele w nim było ostrej walki, przerywanej faulami. Sypały się żółte kartki, była też jedna czerwona.

10.10.2015 14:43
Po przerwie 0:1
Po przerwie 0:1

Parafrazując tytuł serialu z lat 60-tych, można przedstawić efekt zmagań naszych piłkarek i piłkarzy Glinika Gorlice. Po dłuższym czasie pauzowania w rozgrywkach, dla pań przyszedł czas na mecz z lokalnym rywalem ze Staszkówki. Panowie wybrali się do Żabna, gdzie zmierzyli się z tamtejszym Polanem. Zrządzeniem losu obydwie stracone bramki dla przeciwników padły w 67 minucie każdego z meczów.

04.10.2015 13:40    2
Odrobina ciepła w chłodny dzień
Odrobina ciepła w chłodny dzień

Po ubiegłotygodniowej wygranej w Nowym Sączu, gorliccy piłkarze bardzo chcieli pozostać na „zwycięskiej ścieżce”. Rywalizującym na boisku gorlickiego stadionu zespołom zadania na pewno nie ułatwiała jesienna i dżdżysta aura. Padający deszcz i niska temperatura z pewnością miały wpływ na przebieg spotkania.

29.09.2015 20:09
Biało-niebieskie wschody i zachody
Biało-niebieskie wschody i zachody

Glinik Gorlice kontynuuje walkę w IV lidze małopolskiej piłki nożnej. Młoda drużyna gorlickich piłkarzy zdążyła przyzwyczaić swoich kibiców do wzlotów i upadków w tej jesiennej, trudnej rundzie rozgrywek. Tym razem nasi piłkarze sprawili bardzo miłą niespodziankę, wygrywająć w Nowym Sączu z Sandecją.

22.09.2015 19:14
Miłe złego początki
Miłe złego początki

Po bardzo udanych, niosących nadzieję, meczach Glinika Gorlice przyszedł czas na gorszą serię naszych piłkarek i piłkarzy. Niestety i panie, i panowie, musieli przełnąć gorycz porażki w ostatnich ligowych meczach. Nasze seniorki przegrały mecz w Nowym Wiśniczu natomiast piłkarze doznali porażki u siebie z Popradem Rytro.

13.09.2015 18:46    2
Na czworo babka wróżyła (aktualizacja)
Na czworo babka wróżyła (aktualizacja)

Za nami kolejny weekend z piłką nożną w żeńskim i męskim wydaniu. Piłkarze Glinika Gorlice wybrali się do Bochni, gdzie zmierzyli się z tamtejszym Klubem Sportowym a panie podejmowały u siebie Olimpię Osieczany. Kto poradził sobie lepiej?

06.09.2015 15:12    3
Efekt zaskoczenia został osiągnięty
Efekt zaskoczenia został osiągnięty

Po pierwszych meczach nowego sezonu piłkarkiego nad Ropą, każdy kto zna się na piłce, może wysnuć refleksję, że nasz młody zespół prowadzony pod okiem nowego trenera wymaga zgrania i czasu. Zdaje się, że ta nowa mieszanka wybuchowa jest nieobliczalna, o czym przekonaliśmy się w ostatni weekend. Nie stawiany w roli faworyta Glinik Gorlice zmierzył się z dotychczasowym liderem tabeli IV ligi, zespołem Barciczanki Barcice.

31.08.2015 08:07
Początki w bólach
Początki w bólach

Glinik Gorlice rozpoczął sportowe boje w rozgrywkach III ligi (panie) i IV ligi małopolskiej (panowie). Pierwsi przeciwnicy postawili bardzo wysokie warunki obu drużynom Glinika. Swój pierwszy, debiutancki sezon rozpoczęły młode gorlickie piłkarki, które w inauguracyjnym meczu sezonu podejmowały faworyta rozgrywek, zespół z Tuchowa.

26.08.2015 20:54    1
Piłkarze szykują się do sezonu. Piłkarki też
Piłkarze szykują się do sezonu. Piłkarki też

Poprzedni sezon piłkarze Glinika zakończyli w nie najlepszych nastrojach, po pierwsze utrzymali miejsce w IV lidze z największym trudem, po drugie zakończyli ligę wysoką porażką w Białce Tatrzańskiej. Co czeka Glinik w nadchodzącym sezonie? Na pewno drużyna będzie prowadzona przez nowego trenera. Do rozgrywek ligowych starują też piłkarki Glinika Gorlice.

22.07.2015 15:57
Staszkówka Jelna z sukcesami w finale
Staszkówka Jelna z sukcesami w finale

Finał klubowych mistrzostw Polski młodziczek U-13, który rozegrano 19-21 czerwca w Warszawie okazał się bardzo udany dla młodych piłkarek z naszego regionu. W turnieju wystąpiło osiem najlepszych drużyn klubowych w kraju. Wśród najlepszych zaprezentował się zespół z naszego regionu UKS 3 Staszkówka Jelna, który po bardzo ambitnej postawie zajął ostatecznie piąte miejsce.

24.06.2015 18:51
Jak spadkowicz ze spadkowiczem?
Jak spadkowicz ze spadkowiczem?

To może być ostatnia piłkarska sobota dla piłkarzy Glinika Gorlice w IV lidze. W przedostatniej kolejce na Sienkiewicza podejmowali pewnego już "spadkowicza" Rylovię. Miała być pewna wygrana a ostatecznie mecz zakończył się przegraną, która stawia naszych piłkarzy w bardzo niekorzystnej sytuacji. Dzisiejszy przeciwnik okazuje się być zmorą naszej drużyny. W kilku ostatnich meczach gorliczanie notowali same porażki z zespołem z Rylowej.

13.06.2015 18:51    2
Nastrojowo zmiennie
Nastrojowo zmiennie

Piłkarze Glinika Gorlice zdecydowanie lubią grać w weekendy. Po zwycięstwie w Bochni tydzień temu i środowym blamażu z Lubaniem Maniowy (1:3) w kolejnym starciu zmierzyli się z rezerwami Sandecji Nowy Sącz. Zwyciężyli aplikując rywalom aż cztery gole, nie tracąc ani jednego. Do zakończenia czwartoligowej rywalizacji pozostało dwie kolejki. Sprawa utrzymania się bądź spadku z ligi jest nadal otwarta.

06.06.2015 17:42    1
Pozostaną niepewni do końca
Pozostaną niepewni do końca

To miało stać się dziś. Po zwycięstwie nad Lubaniem Maniowy, kibice i miłośnicy piłki nożnej mieli nadzieję odsapnąć, że nad Ropą pozostanie IV liga. Niestety rzeczywistość okazała się inna. Wobec niepewności ile drużyn spadnie z III do IV ligi, co pociąga za sobą ilość ekip opuszczających IV ligę, gorliccy piłkarze skazują siebie na drżenie o czwartoligowy byt do końca. Dlaczego? Dzisiejszy mecz okazał się być dla Glinika przegrany.

03.06.2015 19:09
Po wyjazdowej niedzieli, piłkarska środa z Lubaniem
Po wyjazdowej niedzieli, piłkarska środa z Lubaniem

W małopolskiej grupie IV ligi piłki nożnej, w której udział biorą piłkarze Glinika Gorlice, sytuacja w środkowej części jej tabeli powoli klaruje się. Gorliczanie po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 nad Bocheńskiem Klubem Sportowym zajmują 10 miejsce z dorobkiem 33 punktów. Drużyn z aspiracjami do pozostania w lidze, obok Glinika jest kilka. Międzyinnymi kolejny przeciwnik Glinika, Lubań Maniowy, z którym po prostu trzeba juro wygrać.

02.06.2015 17:37
Piłkarski Turniej dla najmłodszych.
Piłkarski Turniej dla najmłodszych.

Z okazji Dnia Dziecka Zarząd Osiedla nr 5 zorganizował dla najmłodszych turniej piłkarski, który odbył się na trawiastym boisku na Osiedlu Młodych. Udział wzięło w nim 7 drużyn chłopców, którzy rywalizowali w dwóch grupach.

01.06.2015 19:21
Punkty zgubione są stracone
Punkty zgubione są stracone

Pięć kolejek do końca IV ligi obecnego sezonu małopolskiej ligi piłki nożnej. Ta dzisiejsza była bardzo ważna dla piłkarzy gorlickiego Glinika. Potyczka z lokalnym rywalem z tabeli miała dostarczyć naszym punkty, które konieczne są dla zapewnienia im ligowego bytu. Niestety spotkanie z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska daje obu drużynom po punkcie w efekcie remisu 1:1.

23.05.2015 20:24
UKS Staszkówka Jelna w finale klubowych Mistrzostw Polski
UKS Staszkówka Jelna w finale klubowych Mistrzostw Polski

Kolejny wspaniały sukces zanotowały Młodziczki z żeńskiego klubu piłki nożnej UKS 3 Staszkówka Jelna. W dniach 15-17 maja na boisku Bronowianki w Krakowie został rozegrany półfinał Klubowych Mistrzostw Polski Młodziczek.

18.05.2015 19:36
Glinik finiszuje, czy zdąży?
Glinik finiszuje, czy zdąży?

Za piłkarzami Glinika Gorlice bardzo ważne spotkanie. Jak się okazuje, gdy widmo gry w lidze okręgowej staje się coraz bardziej realne to gorliczanom udaje się na tyle zmotywować, by wygrać mecz z GKS-em Driwnia, dużo mocniejszym przeciwnikiem i to na jego terenie. Glinik inkasuje 3 punkty dzięki trafieniu Konrada Czechowicza. Rywale jedak też punktują więc gorliczanie zachowują pozycję w dolnej części tabeli.

18.05.2015 11:50    1
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023