Dbaj o potencję! Zapobieganie i leczenie zaburzeń erekcji.

  • 21.01.2019, 13:30 (aktualizacja 25.02.2019, 21:31)
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Dbaj o potencję! Zapobieganie i leczenie zaburzeń erekcji.
Pierwsze problemy z osiągnięciem erekcji zazwyczaj są bagatelizowane. Coraz częściej zaburzenia wzwodu dotykają młodych mężczyzn, dla których ze względu na wiek wizyta u lekarza może być wyjątkowo kłopotliwa. Jakie są metody leczenia zaburzeń erekcji, kiedy wystarczy stosowanie suplementów oraz dlaczego zdrowie seksualne jest tak ważne?

Problemy z potencją? Mnie to nie dotyczy…

Utarło się stwierdzenie, że poziom potencji jest skorelowany z wiekiem. Im jesteś starszy tym sprawność seksualna spada. Erekcje nie jest są już tak częste, poziom libido spada, a codzienny seks z czasów młodości pozostaje dawnym wspomnieniem. Oczywiście jest w tym wiele prawdy, w wyniku naturalnego procesu starzenia się organizmu poziom potencji spada. Pomimo to wiele zależy od nas samych, naszego trybu życia, diety, aktywności oraz relacji z partnerem.

Pierwsze objawy osłabienia potencji powinny być sygnałem, że coś dzieje się z naszym organizmem. Często zaburzenia erekcji są wynikiem choroby, między innymi: nadciśnienia, problemów z krążeniem czy cukrzycy. Stosowane leki również mogą osłabiać erekcję, dlatego ważne jest dbanie o własne zdrowie, bo może się to odbić rykoszetem na sprawności seksualnej.

Metody leczenia zaburzeń wzwodu

Wybranie optymalnej metody leczenia wymaga wizyty u lekarza specjalisty. Leczenie na własną rękę z powodu braku odpowiednie wiedzy może nie przynieść widocznej poprawy, prowadząc do frustracji i niepotrzebnych nerwów. Stosowane metody:

  • Leczenie farmakologiczne - przeprowadzony wywiad lekarski oraz badania pozwolą na dobranie skutecznego leku. W tym przypadku istnieją jednak pewne ograniczenia, nie wszyscy mogą skorzystać z tej formy leczenia. Środków farmakologicznych na poprawę erekcji nie mogą stosować między innymi osoby: po zawale lud udarze serca, z niewydolnością nerek lub wątroby, z nadciśnieniem.
  • Iniekcje - zabieg polega na wstrzyknięciu w ciała jamiste penisa substancji powodującej wzwód. Do erekcji dochodzi po 5-20 minutach i utrzymuje się przez około godzinę. Cena zastrzyku oscyluje w granicach 70-100 złotych, przy czym nie powinno się ich wykonywać częściej niż 3 razy w tygodniu. Metoda ta nie jest idealna, po pewnym czasie można dostrzec zwłóknienia w miejscu wykonania zastrzyku, a sam zabieg jest nieco bolesny.
  • Aparat próżniowy - popularnością cieszyły się do czasu odkrycia cudownej niebieskiej tabletki. Skuteczność tego urządzenia w zależności od badania i jego warunków sięga nawet 83%. Aparat próżniowy - nazywany również pompką do penisa jest świetną alternatywą dla osób nie mogących korzystać z leczenia farmakologicznego. Niestety w Polsce niewielu lekarzy ma świadomość skuteczności zastosowania aparatu próżniowe w leczeniu zaburzeń erekcji.

Dlaczego warto dbać o zdrowie seksualne

Utrzymanie zdrowia seksualnego pozwala na satysfakcjonujące pożycie co jest ważne w przypadku obu płci - bo seks to zdrowie! Aktywne życie seksualne redukuje stres, uśmierza ból, zapobiega rakowi prostaty, chorobom serca, reguluje cykl menstruacyjny oraz podnosi libido. Aby cieszyć się potencją, należy dbać o kondycję fizyczną oraz zdrowe odżywianie.

Szczególną uwagę do zdrowego trybu życia powinni przywiązywać mężczyźni, którzy starają się ze swoją partnerką o dziecko. W wielu przypadkach problem z zajściem w ciążę, leży po stronie męskiej. Mało aktywności fizycznej oraz niepełnowartościowa dieta obniża libido, osłabia erekcję oraz pogarsza jakość spermy.

Naturalne wspomaganie

Oczywiście nic nie zastąpi zdrowego odżywiania, jednak mimo to warto wspomagać się suplementami. Zawierają witaminy, minerały, zioła oraz inne niezbędne składniki w procesie wzwodu. Środki takie pomagają osiągnąć wzwód, a przy tym nie wywołują działań nieporządanych. Przed stosowaniem należy rozpoznać przyczynę problemu. Jeśli zaburzenia wzwodu spowodowane są zaniedbaniami w diecie prawdopodobnie okażą się skuteczne. W przypadku, kiedy przyczyna problemu jest o podłożu psychogennym mogą okazać się stratą pieniędzy. Dlatego właśnie istotne jest rozpoznanie problemu, wizyta u lekarza i dopasowanie formy leczenia.

Źródło:
[1] https://wiecejmeskosci.pl/tabletki-na-potencje
[2] https://www.ckm.pl/seks/zaburzenia-erekcji-metody-leczenia-oraz-zapobiegania,20817,1,a.html
[3] https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,10295eeb.html

Tomasz Stasiowski

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 22.05.2019, 15:32
Ktoś poleca dobre lekarza z okolic, takiego który poważnie podejdzie do leczeni, a nie tylko wypisze receptę i do widzenia?
Kibic
Kibic 25.01.2019, 15:20
Po samych reklamach w TV po godzinie 23 widać, że problem ze wzwodem dotyczy wielu mężczyzn, co rusz lecą reklamy tabletek na potencję, nikt jednak nie dodaje, że to rozwiązanie chwilowe, pomocne w okresowych problemach łóżkowych, ale tak naprawdę nie leczy przyczyny.
Rafik
Rafik 21.01.2019, 21:46
Jesteś tym co jesz, coraz więcej chorób cywilizacyjnych, jakość coraz niższej jakości, wystarczy choćby poszukać w wyszukiwarce ile witamin czy minerałów zawierały owoce i warzywa kiedyś a ile zawierają teraz. Dlatego osobiście wolę kupować w sezonie od rolnika na targu niż w supermarketach, nie dość że wspieram nasze rodzime rolnictwo to zwykłego rolnika po prostu nie stać finansowo żeby ładować w pole takie ilości oprysków i nawozów, jak najwięksi producenci żywności.

Pozostałe