Gdańsk i Gorlice dzieli niemal cała Polska. Na przemoc nie godzimy się jednak wszyscy.

  • 14.01.2019, 15:20 (aktualizacja 15.01.2019, 09:18)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Podziel się:

Oceń:

Gdańsk i Gorlice dzieli niemal cała Polska. Na przemoc nie godzimy się jednak wszyscy.
Dzisiaj (14 stycznia) w wielu miastach Polski odbędą się wiece przeciwko nienawiści i przemocy. Miały być również gestem solidarności z zaatakowanym wczoraj przez nożownika prezydentem Gdańska. Niestety kilkadziesiąt minut temu Polskę obiegła informacja o śmierci Pawła Adamowicza.

Kondolencje i wyrazy współczucia płyną z całej Polski do najbliższych prezydenta Gdańska. Rafał Kukla, burmistrz Gorlic i jego zastępca – Łukasz Bałajewicz również składają rodzinie Pawła Adamowicza wyrazy najwyższego żalu.

Śmierć Prezydenta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza jest dla nas szokiem.

W tych tragicznych chwilach łączymy się w bólu z Rodziną zmarłego, jego najbliższymi i wszystkimi mieszkańcami Gdańska, składając szczere wyrazy głębokiego współczucia.

Zdajemy sobie sprawę że nic nie jest w stanie wypełnić pustki, którą wywołało to niespodziewane i dramatyczne odejście najbliższej Wam osoby, jednak w imieniu wszystkich gorliczan zapewniamy, że w tych trudnych chwilach, jesteśmy z Wami.

Równocześnie mamy nadzieję, że wydarzenia, jakie miały miejsce podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku staną się dla wszystkich głośnym sygnałem, że budowanie atmosfery konfliktu i nienawiści wokół osób zaangażowanych w działalność publiczną może mieć tragiczne skutki.

Zachęcamy Was, by o godz. 18 (w chwili, w której rozpoczną się zgromadzenia) uczcić pamięć prezydenta Adamowicza minutą ciszy i modlitwy.

Na gorlickim Rynku spotkali się wczoraj mieszkańcy.

Foto: Monika Sznajderman
Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bezbiku.info
bezbiku.info 15.01.2019, 22:02
Dość przemocy.
www
www 15.01.2019, 18:12
Skutecznie zwrócił uwagę na stronniczość Sądu Znam to na własnej skurze kiedy to sad działaj dla jednej stron dobrze się stało lecz szkoda pana przezydenta ten gość miał powody istneje związek przyczynowo skutkowy pomiędzy sadem a zabójstwem
Jan
Jan 15.01.2019, 12:25
Co wy na przywrucenie Kary Śmierci za Morderstwo. teraz będzie siedział w ciepłej celi a my wszyscy Będziemy go utrzymywać . Śmierć za Śmierć.
miki
miki 14.01.2019, 20:39
Szkoda Gościa. Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych. To nie powinno się wydarzyć. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Qń
14.01.2019, 17:18
Więc się odbył i było sporo osób

Pozostałe