Bardzo licznie reprezentowana była Ukraina i to właśnie biegacze z tego kraju zdominowali rywalizację w kategorii mężczyzn. Najlepszymi okazali się na dystansie 10 km, Wasyl Kowal (z Żytomira) i na 5 km, Konstiatyn Koliada (ze Lwowa). Wśród kobiet dominowały Renata Pliś (ze Świnoujścia) i Katarzyna Broniatowska (z Krakowa). Pełne wyniki zawodów można znaleźć tu - LINK.
Na starcie nie pojawił się triumfator kilku ostatnich edycji imprezy, rekordzista trasy, Szymon Kulka, który ostatnio doznał poważnej kontuzji i poddaje się teraz rekonwalescencji.
Niestety 31 grudnia 2018 nie dopisała aura, temperatura wahała się w okolicy zera, padał bardzo nieprzyjemny deszcz ze śniegiem, dawało się też odczuć mocne podmuchy wiatru. Był to na pewno jeden z ważniejszych powodów, dla którego na starcie imprezy pojawiło się mniej zawodników niż zazwyczaj, przypomnijmy, w ostatnich latach frekwencja tych zawodów sięgała liczby 600 biegaczy.
Powodów, jakie mogły nie sprzyjać większej ilości biegaczy, było też więcej. Wielu biegaczy, którzy pojawili się na mecie, by dopingować swoich kolegów, narzekało na dość wysokie wpisowe oraz powtarzające się błędy organizacyjne. Pisaliśmy już o nich przez ostatnie kilka lat z rzędu, jednak nasz głos w tej sprawie nie został dosłyszany. Cóż, impreza zmierzająca do okrągłego jubileuszu w 2020 roku, aby móc się rozwijać, musi odrobić wiele lekcji.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrego biegu, a organizatorom życzymy powodzenia i dobrych pomysłów na kolejną 29. edycję imprezy. Do zobaczenia za rok.
Zapraszamy do galerii zdjęć znajdującej się poniżej.









![Problem na ul. Stróżowskiej. Tu w lewo nie skręcisz [FOTO] zdjęcie przedstawia drogę w mieście, po której jedzie samochód](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-problem-na-ul-strozowskiej-tu-w-lewo-nie-skrecisz-foto-1776416432.jpg)


![Halo Tu Weekend. Premiera spektaklu „Calineczka”, warsztaty, pchli Targ oraz wiele innych [17-19 kwietnia 2026] zdjęcie przedstawia plakat zapowiadający wydarzenia na weekend](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-halo-tu-weekend-premiera-spektaklu-calineczka-warsztaty-pchli-targ-oraz-wiele-innych-17-19-kwi-1776407740.jpg)




![Ekipa Polsatu w Uściu Gorlickim. Marcelina Zawadzka zachwycona Beskidem Niskim [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia grupę kobiet](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ekipa-polsatu-w-usciu-gorlickim-marcelina-zawadzka-odwiedzila-z-kamera-grupe-teatralna-1775734767.jpg)






![Gorlice. Potrącenie rowerzysty na ul. Stróżowskiej [FOTO] zdjęcie przedstawia samochody na drodze, przed nimi stoją ludzie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-potracenie-rowerzysty-na-ul-strozowskiej-1776161214.jpg)

![Dni Gorlic 2026. Znamy pełen program miejskiego święta. Szykuje się muzyczne trzęsienie ziemi [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dużą grupę ludzi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dni-gorlic-2026-znamy-pelen-program-miejskiego-swieta-szykuje-sie-muzyczne-trzesienie-ziemi-progr-1775819919.png)
![Wilczyska. Straż pożarna i policja rozpoczynają poszukiwania mężczyzny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej i strażaków na jezdni w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wilczyska-straz-pozarna-i-policja-rozpoczynaja-poszukiwania-mezczyzny-1775758037.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze