Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - MARMED, ul. Sienkiewicza 36, Gorlice, tel. 18 353 82 66; 501 700 244
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260

28. Gorlicki Bieg Sylwestrowy

Podziel się
Oceń

Tradycyjnie w ostatni dzień grudnia Gorlice pożegnały stary rok imprezą biegową, to właśnie tu odbył się tu już po raz 28. Gorlicki Bieg Sylwestrowy. Na starcie pojawiło się 468 zawodników z wielu krajów.

Bardzo licznie reprezentowana była Ukraina i to właśnie biegacze z tego kraju zdominowali rywalizację w kategorii mężczyzn. Najlepszymi okazali się na dystansie 10 km, Wasyl Kowal (z Żytomira) i na 5 km, Konstiatyn Koliada (ze Lwowa). Wśród kobiet dominowały Renata Pliś (ze Świnoujścia) i Katarzyna Broniatowska (z Krakowa). Pełne wyniki zawodów można znaleźć tu - LINK.

Na starcie nie pojawił się triumfator kilku ostatnich edycji imprezy, rekordzista trasy, Szymon Kulka, który ostatnio doznał poważnej kontuzji i poddaje się teraz rekonwalescencji.

Niestety 31 grudnia 2018 nie dopisała aura, temperatura wahała się w okolicy zera, padał bardzo nieprzyjemny deszcz ze śniegiem, dawało się też odczuć mocne podmuchy wiatru. Był to na pewno jeden z ważniejszych powodów, dla którego na starcie imprezy pojawiło się mniej zawodników niż zazwyczaj, przypomnijmy, w ostatnich latach frekwencja tych zawodów sięgała liczby 600 biegaczy.

Powodów, jakie mogły nie sprzyjać większej ilości biegaczy, było też więcej. Wielu biegaczy, którzy pojawili się na mecie, by dopingować swoich kolegów, narzekało na dość wysokie wpisowe oraz powtarzające się błędy organizacyjne. Pisaliśmy już o nich przez ostatnie kilka lat z rzędu, jednak nasz głos w tej sprawie nie został dosłyszany. Cóż, impreza zmierzająca do okrągłego jubileuszu w 2020 roku, aby móc się rozwijać, musi odrobić wiele lekcji.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrego biegu, a organizatorom życzymy powodzenia i dobrych pomysłów na kolejną 29. edycję imprezy. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć znajdującej się poniżej.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? U nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych! Umów wizytę - tel. 510 500 802, Gabinet "Więcej słyszeć", Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia dziewczynę i chłopaka na scenie Magia „Ani z Zielonego Wzgórza” w Gorlickim Centrum Kultury [FOTO] Gorlickie Centrum Kultury przeżywa dziś (15 listopada) wyjątkowy wieczór. Premiera spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Otwarte Drzwi” przyciągnęła komplet publiczności – sala wypełniła się po brzegi, a finałowe owacje na stojąco trwały długo po opuszczeniu przez aktorów sceny. To bez wątpienia największa i najbardziej imponująca produkcja teatralna w historii GCK.Data dodania artykułu: 15.11.2025 19:54Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7Zdjęcie przedstawia Zakłada Uzdatniania Wody. Góra nie chce przyjść do Mahometa, Mahomet musi udać się do góry. Sprawa Klimkówki w Warszawie Pisma, petycje, zebrania lokalnej społeczności i władz, presja medialna... Choć RZGW w Rzeszowie zapewnia, że wszystko jest w porządku, to chyba sam w to nie wierząc zaproponował jednak inną niż czasochłonna zmiana algorytmu gospodarowania wodą metodę na rozwiązanie problemu Klimkówki. Nie zmieniło się jednak nic: w okresie suszy pozbywamy się wody ze Zbiornika w tempie 2m3/s. Do akcji wkracza więc MPGK w Gorlicach, adresując pismo do zarządu głównego PGW Wody Polskie.Data dodania artykułu: 14.11.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 9Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6Zdjęcie przedstawia dwa rozbite samochody, obok radiowóz policji Zderzenie dwóch volkswagenów na Zawodziu. Akcja policji, 4 osoby zatrzymane [FOTO] Dzisiaj (3 listopada) kilka minut przed godz. 9 na gorlickim Zawodziu doszło do groźnie wyglądającego zderzenia drogowego.Data dodania artykułu: 03.11.2025 08:50Liczba komentarzy artykułu: 8Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
ReklamaSpetakl teatru O! La la! pt. „Recepta na Szczęście” - 4 grudnia 2025r., godz. 19 - Kino FARYS w Bieczu
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 8°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 23 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: LinaTreść komentarza: Od tych samych seniorek co w biedronce masło na kartę mojej biedronki kupowały i narzekały jakie to niskie emeryturki mają i ktoś w kolejce za zapłacił im za to masloData dodania komentarza: 17.11.2025, 12:44Źródło komentarza: Dwaj „odbieracy” zatrzymani w powiecie gorlickim. Próbowali oszukać kolejną seniorkęAutor komentarza: strona wuwuwuTreść komentarza: No i bardzo dobrze.Data dodania komentarza: 17.11.2025, 11:34Źródło komentarza: Koniec z błotem i nierównościami na ścieżce przy ul. Blich [FOTO]Autor komentarza: Tadeusz BatyrTreść komentarza: a więc jeszcze raz, łopatologia stosowana: 1. Udział energetyki wodnej w produkcji energii elektrycznej w Polsce wyniósł w 2024 roku 1,1%. 2. W Polsce funkcjonuje około 750 elektrowni wodnych, z czego tylko 10 z nich ma moc powyżej 10 MW, a te odpowiadają za prawie 60% energii produkowanej z wody. 3. Elektrownia wodna w Klimkówce mieści się zatem wśród 740 elektrowni niemających ŻADNEGO znaczenia strategicznego dla polskiej energetyki. 4. Gdyby była elektrownią szczytowo-pompową, można byłoby się pokusić o stwierdzenie, że nieważne megawaty, ale funkcja stabilizująca lokalną sieć. Nie jest jednak elektrownią szczytowo-pompową. Dobrze się czuję, operuję faktami. Ty twierdzisz, że chodzi o coś innego. Rozjaśnisz łaskawie tajemną wiedzą tutaj, na forum, czy jako jej posiadacz udasz się do prokuratury, by złożyć zawiadomienie przeciw RZGW przedstawiając materiał dowodowy pt. "tu chodzi o coś innego"?Data dodania komentarza: 16.11.2025, 16:51Źródło komentarza: Góra nie chce przyjść do Mahometa, Mahomet musi udać się do góry. Sprawa Klimkówki w WarszawieAutor komentarza: MaciejTreść komentarza: OSP radzi sobie świetnie a P:aństwowa straż olewa zagrożenie coś tu nie tak. Nasuwa się pytanie państwowcy którzy maja wynagrodzenie miesięczne są potrzebni czy OSP które jest o stokroć tańsze w utrzymaniu i radzi sobie świetnie i ma lepszy sprzęt nie wystarczy. Rządzący niech się przyglądną wydatkom z budżetu bo wiele instytucji zjada pieniądze a na chorych brakuje a dziura budżetowa rośnie.Data dodania komentarza: 16.11.2025, 13:35Źródło komentarza: Moszczenica. Agresywne byki raniły właściciela
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego