Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Święty Mikołaj będzie rozdawał słodycze
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

28. Gorlicki Bieg Sylwestrowy

Podziel się
Oceń

Tradycyjnie w ostatni dzień grudnia Gorlice pożegnały stary rok imprezą biegową, to właśnie tu odbył się tu już po raz 28. Gorlicki Bieg Sylwestrowy. Na starcie pojawiło się 468 zawodników z wielu krajów.

Bardzo licznie reprezentowana była Ukraina i to właśnie biegacze z tego kraju zdominowali rywalizację w kategorii mężczyzn. Najlepszymi okazali się na dystansie 10 km, Wasyl Kowal (z Żytomira) i na 5 km, Konstiatyn Koliada (ze Lwowa). Wśród kobiet dominowały Renata Pliś (ze Świnoujścia) i Katarzyna Broniatowska (z Krakowa). Pełne wyniki zawodów można znaleźć tu - LINK.

Na starcie nie pojawił się triumfator kilku ostatnich edycji imprezy, rekordzista trasy, Szymon Kulka, który ostatnio doznał poważnej kontuzji i poddaje się teraz rekonwalescencji.

Niestety 31 grudnia 2018 nie dopisała aura, temperatura wahała się w okolicy zera, padał bardzo nieprzyjemny deszcz ze śniegiem, dawało się też odczuć mocne podmuchy wiatru. Był to na pewno jeden z ważniejszych powodów, dla którego na starcie imprezy pojawiło się mniej zawodników niż zazwyczaj, przypomnijmy, w ostatnich latach frekwencja tych zawodów sięgała liczby 600 biegaczy.

Powodów, jakie mogły nie sprzyjać większej ilości biegaczy, było też więcej. Wielu biegaczy, którzy pojawili się na mecie, by dopingować swoich kolegów, narzekało na dość wysokie wpisowe oraz powtarzające się błędy organizacyjne. Pisaliśmy już o nich przez ostatnie kilka lat z rzędu, jednak nasz głos w tej sprawie nie został dosłyszany. Cóż, impreza zmierzająca do okrągłego jubileuszu w 2020 roku, aby móc się rozwijać, musi odrobić wiele lekcji.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrego biegu, a organizatorom życzymy powodzenia i dobrych pomysłów na kolejną 29. edycję imprezy. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć znajdującej się poniżej.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? U nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych! Umów wizytę - tel. 510 500 802, Gabinet "Więcej słyszeć", Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaSpetakl teatru O! La la! pt. „Recepta na Szczęście” - 4 grudnia 2025r., godz. 19 - Kino FARYS w Bieczu
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 3°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: IkarTreść komentarza: Chodnik jest dla pieszych a często auta tam się zatrzymują na chodniku rozwalając ogrodzenia . Zapewne pisał to młodzik który tam się ściga .dawno nikt tam nie zginął , a może przypomnijmy sobie tych młodych nieodpowiedzialnych ludzi którzy zginęli tam parę lat temu. Było 50 ,była policja i było bezpiecznie . Odkąd jest 70 są tam same wypadki .Data dodania komentarza: 2.12.2025, 09:37Źródło komentarza: Gorlice. Zderzenie osobówek na ul. Sikorskiego [FOTO]Autor komentarza: CccTreść komentarza: Gratulacje za talent i odwagę, dania wygladaja pięknie 😊Data dodania komentarza: 2.12.2025, 07:38Źródło komentarza: Ewelina i Nadia z kulinarnym wyróżnieniem prestiżowego konkursu [FOTO]Autor komentarza: WściekłyTreść komentarza: Czytając twój komentarz to najlepiej zamknąć drogę i będzie spokój. Nie było chodnika to płakali, mają chodnik to nadal płacze.Data dodania komentarza: 1.12.2025, 18:58Źródło komentarza: Gorlice. Zderzenie osobówek na ul. Sikorskiego [FOTO]Autor komentarza: Co się dziejeTreść komentarza: A wiecie dlaczego tak jest i będzie coraz częściej? Teraz wszyscy się będą bać cokolwiek zrobić bo zaraz będzie szum , że kampania nielegalnie finansowana itd, Popatrzcie się jak w sąsiednim powiecie Jasielskim posłanka od Tuska griluje posłankę od Ziobry bo sprzęt strażacki załatwiała, bo kasę do szpitali załatwiała, a sama się fotografuje z przekazania sprzętu strażakom. Teraz każdy się boi cokolwiek załatwić by nie musiał być zrobiony przestępcą, takie czasy nastały, komuna wraca.Data dodania komentarza: 1.12.2025, 17:20Źródło komentarza: Kto tu robi „minikampanię” przy włączonej kamerze?
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego