Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

28. Gorlicki Bieg Sylwestrowy

Podziel się
Oceń

Tradycyjnie w ostatni dzień grudnia Gorlice pożegnały stary rok imprezą biegową, to właśnie tu odbył się tu już po raz 28. Gorlicki Bieg Sylwestrowy. Na starcie pojawiło się 468 zawodników z wielu krajów.

Bardzo licznie reprezentowana była Ukraina i to właśnie biegacze z tego kraju zdominowali rywalizację w kategorii mężczyzn. Najlepszymi okazali się na dystansie 10 km, Wasyl Kowal (z Żytomira) i na 5 km, Konstiatyn Koliada (ze Lwowa). Wśród kobiet dominowały Renata Pliś (ze Świnoujścia) i Katarzyna Broniatowska (z Krakowa). Pełne wyniki zawodów można znaleźć tu - LINK.

Na starcie nie pojawił się triumfator kilku ostatnich edycji imprezy, rekordzista trasy, Szymon Kulka, który ostatnio doznał poważnej kontuzji i poddaje się teraz rekonwalescencji.

Niestety 31 grudnia 2018 nie dopisała aura, temperatura wahała się w okolicy zera, padał bardzo nieprzyjemny deszcz ze śniegiem, dawało się też odczuć mocne podmuchy wiatru. Był to na pewno jeden z ważniejszych powodów, dla którego na starcie imprezy pojawiło się mniej zawodników niż zazwyczaj, przypomnijmy, w ostatnich latach frekwencja tych zawodów sięgała liczby 600 biegaczy.

Powodów, jakie mogły nie sprzyjać większej ilości biegaczy, było też więcej. Wielu biegaczy, którzy pojawili się na mecie, by dopingować swoich kolegów, narzekało na dość wysokie wpisowe oraz powtarzające się błędy organizacyjne. Pisaliśmy już o nich przez ostatnie kilka lat z rzędu, jednak nasz głos w tej sprawie nie został dosłyszany. Cóż, impreza zmierzająca do okrągłego jubileuszu w 2020 roku, aby móc się rozwijać, musi odrobić wiele lekcji.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrego biegu, a organizatorom życzymy powodzenia i dobrych pomysłów na kolejną 29. edycję imprezy. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć znajdującej się poniżej.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama 9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 15°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Pershing Treść komentarza: Bananowe księżniczki z lustereczkiem w dłoni i tipsami na paznokciach, które tylko czekają, aby spełniano wszystko czego chcą. A tymczasem tak naprawdę dwie lewe ręce do pracy, cięty język i idealne proporcje i nic więcej. Ładna buzia to jeszcze nie wszystko, jak się ma w głowie pusto. Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:36 Źródło komentarza: Finał konkursu Polska Miss Małopolski 2026. Reprezentantki powiatu walczyły o koronę [FOTO] Autor komentarza: Ww Treść komentarza: Co za głupota z tymi schronami. Schrony to na kilka godzin. A potem, doba bez prądu i nie ma wody. Ludzie będą się bić o wodę, z bloków latać do domów jednorodzinnych z wiaderkami, czy da się uciągnąć wody ze studni. Dopiero będzie bitka. Może by któryś dziennikarz zapytał, jak długo da się tłoczyć wodę z Ropicy Polskiej do miasta na prądzie z generatorów jak tak lubicie sensacje? Data dodania komentarza: 1.06.2026, 12:51 Źródło komentarza: Gorlice bez schronów? Ustawa nakłada nowe obowiązki Autor komentarza: Smakosz Treść komentarza: Każdy je co chce, co mu smakuje. Czasem i takiego jedzenia trzeba spróbować. Jest jednak inny problem , a mianowicie wjazdu na DK28. Nikt nie pomyślał a po otwarciu restauracji ruch na pewno się zwiększy a co za tym idzie korki będą jeszcze większe zwłaszcza w godzinach szczytu. Data dodania komentarza: 1.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: Złote łuki już czekają na montaż. Restauracja stroi się przed otwarciem [FOTO] Autor komentarza: X Treść komentarza: Mogli postawić KFC zamiast tego przemielonego 20x badziewia :) Data dodania komentarza: 1.06.2026, 10:12 Źródło komentarza: Złote łuki już czekają na montaż. Restauracja stroi się przed otwarciem [FOTO]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego