Zadaniem uczestników startujących w konkursie było wykonanie zaprojektowanej przez siebie dowolnej ozdoby z ciasta piernikowego – jednak wszystkie elementy użyte w pracy musiały być jadalne.
Uczniowie musieli wykazać się przede wszystkim chęcią wykonania pracy oraz zdolnościami estetyczno-plastycznymi, gdyż w ocenie prac pod uwagę były brane następujące kryteria:
- pomysłowość i walory wizualne
- pracochłonność i estetyka wykonania
- zgodność z tematem
Patronat merytoryczny nad konkursem objęło Małopolskie Stowarzyszenie Kucharzy i Cukierników oraz rodzima firma cukiernicza Italia, a patronat medialny nad imprezą sprawował portal HaloGorlice oraz Gazeta Gorlicka.
Konkurs największym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów z klas się cukierniczych, ale również młodzieży kształcącej się na kucharzy.
Pomysłodawcą konkursu była Lucyna Prorok, natomiast w skład komisji oceniającej weszli nauczyciele przedmiotów zawodowych grupy gastronomicznej oraz Renata Gaweł, właścicielka cukierni Italia.
Zwycięzcami zostali:
Pierwsze miejsce: Galiszewska Natalia z pierwszej klasy, cukiernik
Drugie miejsce: Angelika Haluch z trzeciej klasy, cukiernik
Trzecie miejsce: Magdalena Pawlik z trzeciej klasy, kucharz
Wyróżnieni zostali: Wielopolska Weronika (pierwsza klasa), Krupa Ewa (druga klasa), Knapik Angelika (druga klasa)
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów, którymi byli między innymi: Prymat, Bakalland, Sempre.
Kilku uczestników konkursu (w tym osoby, które zajęły czołowe miejsca) przekazało swoje prace na akcję charytatywną, z której całkowity dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 3-letniego Adrianka – zostaną one zlicytowane 22 i 23 grudnia w ramach Gorlickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego przy gorlickim Ratuszu.



![Najpiękniejsze pierniki prosto z Budowlanki! [ZDJĘCIA] Najpiękniejsze pierniki prosto z Budowlanki! [ZDJĘCIA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-najpiekniejsze-pierniki-prosto-z-budowlanki-zdjecia-1652185950.jpg)
![Najpiękniejsze pierniki prosto z Budowlanki! [ZDJĘCIA] Najpiękniejsze pierniki prosto z Budowlanki! [ZDJĘCIA]](https://static2.halogorlice.info/data/media/2019/02/04/sm-16x9-59f334f14de57852eabbe5d83b897191.jpg)




![Śniegu jest już moc. Tej nocy jeszcze zawieje i zamiecie [OSTRZEŻENIE POGODOWE] zdjęcie przedstawia połamane drzewa pod ciężarem śniegu i wiatru](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zawieje-i-zamiecie-sniezne-w-nocy-z-23-24-listopada-mozliwe-przerwy-w-dostawie-pradu-1763919235.jpg)


![Hala namiotowa zawaliła się pod naporem śniegu. Drzewa przy ul. Bieckiej połamane [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia straż pożarną](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-hala-namiotowa-zawalila-sie-pod-naporem-sniegu-drzewa-przy-ul-bieckiej-polamane-foto-video-1763897512.jpg)


![Magia „Ani z Zielonego Wzgórza” w Gorlickim Centrum Kultury [FOTO] zdjęcie przedstawia dziewczynę i chłopaka na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-magia-ani-z-zielonego-wzgorza-w-gorlickim-centrum-kultury-foto-1763156060.jpg)
![Wójtowa. Zderzenie osobowego peugeota z autem dostawczym [FOTO] zdjęcie przedstawia dwa pojazdy uszkodzone na drodze](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ad815e5e13a369d8208725381ae2e543.jpg)

![Podcasty młodych o zdrowiu - uczennice Kromera o tym, jak żyć zdrowiej [PODCAST] zdjęcie przedstawia kobietę, która trzyma w palcach jabłko w kształcie serca](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-podcasty-mlodych-o-zdrowiu-uczennice-kromera-o-tym-jak-zyc-zdrowiej-podcast-1762932852.png)



![Gorlice. Kolizja na ul. Stróżowskiej. Droga do Mszanki zablokowana [FOTO] zdjęcie przedstawia uszkodzone pojazdy podczas kolizji](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-kolizja-na-ul-strozowskiej-droga-zablokowana-foto-1763754618.jpg)
![Gorlice. Zderzenie hondy i audi. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia kolizje hondy na ulicy Sienkiewicza](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-hondy-i-audi-kierujacy-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-foto-1762669646.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze