W szkołach Gorlickiego startuje pierwszy w Polsce program nauczania sztucznej inteligencji

  • 12.12.2018, 09:14 (aktualizacja 13.12.2018, 08:13)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Podziel się:

Oceń:

W szkołach Gorlickiego startuje pierwszy w Polsce program nauczania sztucznej inteligencji
Polska spółka technologiczna Synerise inwestuje w program nauczania sztucznej inteligencji, który obejmie 1500 przedszkoli, szkół podstawowych i liceów. Na liście są cztery szkoły z Gorlickiego.

Po sukcesach spółki na arenie międzynarodowej tworzy innowacyjny program kształcenia z zakresu sztucznej inteligencji, przygotowany wspólnie z partnerami i klientami, w tym Microsoft i EY Polska.
W ramach programu spółka zamierza finansować nauczanie w postaci zajęć dodatkowych w liczbie minimum 10 godzin miesięcznie w 1500 instytucjach. Zajęcia te pozwolą uczniom rozwijać swoje umiejętności, poszerzać zakres zainteresowania nowoczesnymi technologiami, a także aktywizować kadrę nauczycielską do rozwoju swoich kompetencji.


Instytucje, które wyrażą chęć uczestnictwa w programie, otrzymają dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, kursów online oraz dotację celową na uruchomienie dodatkowych klas. Synerise chce, aby zajęcia prowadzone były przez nauczycieli z instytucji, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie. Zostaną oni przeszkoleni w kursach online oraz wynagradzani finansowo w cyklu miesięcznym za prowadzone zajęcia. Wybitni uczniowie i nauczyciele zostaną nagrodzeni dodatkowymi stypendiami.

Oficjalna inauguracja programu nastąpi w najbliższy piątek (14 grudnia) w Szkole Podstawowej w Hańczowej, Zespole Szkół Rolniczych w Hańczowej, Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach oraz I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach. W tej ostatniej placówce odbędzie się oficjalne spotkanie inaugurujące.

Synerise od początku swojego istnienia stawia na edukację rynku oraz inicjatywy społeczne. Współtworzyliśmy z sukcesem liczne, innowacyjne programy, które funkcjonują do dziś w formie studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych oraz w tym roku doktoranckich na polskich uczelniach. Publikowaliśmy liczne pozycje książkowe z zakresu nowych technologii do dziś będące bestsellerami najlepszych polskich wydawnictw. Obserwując trendy światowe, jeszcze w tym roku zainwestujemy w trzy ambitne inicjatywy z zakresu sztucznej inteligencji (dwie kolejne zostaną ogłoszone wkrótce), które są dla nas ekstremalnie istotne na poziomie mentalnym, ideowym i komercyjnym w dziedzinie, która jest kluczowa dla sektora IT. Pierwsza inicjatywa ma charakter społeczny, to unikalny program nauczania. Jest on wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu, dbałości o jakość naszej ekonomii, a także tak ważnego dla nas rynku pracy oraz merytokratycznej postawy naszych partnerów. Chcemy aktywizować zarówno nauczycieli takich dyscyplin jak matematyka, fizyka czy informatyka oraz najmłodszych uczniów. Wierzymy, że wśród polskiej kadry nauczycielskiej jest mnóstwo wybitnych osobistości, kochających swoją pracę, posiadających ogromną misję i chęć rozwoju w nowych dyscyplinach. Chcemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków kraju, dlatego też program symbolicznie uruchomimy w mojej rodzinnej wiejskiej miejscowości Hańczowa oraz Gorlicach, wspólnie z kadrą zarządzającą największych marek konsumenckich – powiedział Jarosław Królewski, CEO Synerise.

Partnerami głównymi programu są Microsoft i EY Polska.

Szczegółowe założenia programu oraz harmonogram zostaną przedstawione w dniu inauguracji. Wówczas też zostanie ogłoszona pełna lista partnerów komercyjnych biorących udział w programie.Synerise to spółka technologiczna wykorzystująca dane i sztuczną inteligencję, aby pomóc markom lepiej reagować na potrzeby swoich klientów. Narzędzia, które oferuje, obejmują m.in. automatyzację, business intelligence i personalizację komunikacji, a także zarządzanie polityką cenową w czasie rzeczywistym, niezależnie od skali prowadzonej działalności.


Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin Szczepanek
Marcin Szczepanek 12.12.2018, 18:01
Super! Strasznie się cieszę Jarek ze inicjujesz takie programy i ze wprowadzasz je właśnie w naszym regionie! Gratulacje!

Pozostałe