Mundurowi „zbierają” nietrzeźwych. Ujemne temperatury plus alkohol to przepis na tragedię.

  • 06.12.2018, 11:15 (aktualizacja 06.12.2018, 11:43)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Podziel się:

Oceń:

Mundurowi „zbierają” nietrzeźwych. Ujemne temperatury plus alkohol to przepis na tragedię.
Tylko od poniedziałku gorliccy policjanci już kilkanaście razy podejmowali interwencje związane z nietrzeźwymi mieszkańcami, którzy notorycznie zasypiają na ławkach czy klatkach schodowych. I o ile w tym drugim przypadku nie grozi im zamarznięcie, o tyle zaśnięcie na zewnątrz po wcześniejszym „znieczuleniu” może okazać się tragiczne w skutkach.

Wtorkowe popołudnie (4 grudnia) obsługa sklepu przy ulicy Garncarskiej w Gorlicach zgłasza, że pijany mężczyzna najpierw wypił butelkę wódki na sali sklepowej, a potem zasnął między regałami.
Policjanci odwieźli go na izbę wytrzeźwień, bo z doświadczenia wiemy, że pozostawienie takiej osoby bez pomocy może skończyć się tragedią – wyjaśnia aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Wieczór następnego dnia i kolejne zgłoszenie, tym razem z Biecza, gdzie mężczyzna pod wpływem alkoholu przewrócił się na jednej z posesji, ale zarzekał się, że to zwykły wypadek w czasie powrotu do domu, więc w tym przypadku obyło się bez wizyty na izbie – wystarczyła podwózka do domu.

Mitem jest przekonanie, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. Następstwem jego wypicia jest chwilowe podwyższenie ciepłoty ciała, jednak w konsekwencji taki organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Poza tym stan upojenia alkoholem powoduje ograniczoną zdolność koordynacji ruchów, wystarczy chwila nieuwagi, nierówna nawierzchnia, upadek i brak możliwości samodzielnego poradzenia sobie – czytamy na stronie gorlickiej komendy.

Aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie – podkreśla rzecznik Szczepanek.

Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 07.12.2018, 11:42
Olać meneli. Niech sami sobie radzą. Lepiej pomóc naprawde potrzebującym. Żule niech zamarzają na własne życzenie. A oni za nasze piją bo renta pijacka i żyją.
Anty
Anty 06.12.2018, 21:16
Pomaga się menelom a Ci co naprawde potrzebują pomocy to się odsyła. Niech żule zamarzają, przynajmniej pieniądze się zaoszczędzi. To jest patologia
Szczery
Szczery 06.12.2018, 18:27
Apel by nie reagować i nie róbmy ze siebie donosicieli bo potem będzie potrzebny nam numer 112 i nie przyjadą a taki wyjdzie z izby i zrobi dokładnie to samo a jak ma problemy to niech podejmie się terapii, bo to natura niszczy wszystko co słabe i chore i nie miejmy żalu nawet do kota że zjadł chorego ptaka.
Centrum
Centrum 06.12.2018, 17:21
Zmieńmy oblicze Gorlic i odbierajmy zezwolenia sklepom co doprowadzają do takich stanów.
Inspektor
Inspektor 06.12.2018, 16:03
Tak a Podatnicy zapłacą i można zgłaszać trzy razy dnia do kiedy sklepy nie będą tracić zezwoleń na alkohol które go sprzedały.

Pozostałe