Jego muzyka trafiła do ogólnopolskiej rozgłośni. Skąd pochodzi ten zdolny muzyk?

  • 06.12.2018, 07:23 (aktualizacja 06.12.2018, 09:30)
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Jego muzyka trafiła do ogólnopolskiej rozgłośni. Skąd pochodzi ten zdolny muzyk?
W listopadzie tego roku pochodzący z Biecza, pianista, Oskar Cenkier, wydał płytę zatytułowaną Bastion. Na wydawnictwo składają się dwie rozbudowane, 20-minutowe instrumentalne kompozycje: Whose Name Was Writ In Water oraz Sequoia Sempervirens.


Brzmienie albumu oparte jest, w charakterystyczny dla muzyka sposób, na wielowarstwowych i mocno przetworzonych przez efekty fortepianach, dopełnianych partiami organów i elektroniki.

Oprawą graficzną wydawnictwa zajęła się biecka artystka Barbara Rudzińska. Bastion w całości prapremierowo pojawił się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, w audycji Ciemna Strona Mocy w Trójce.

Jest to już druga płyta Oskara Cenkiera. Pierwszy album o tytule „Prequel” był wyborem nagrań z działalności solowej artysty w latach 2014-2017. Płyta została wydana w limitowanym nakładzie 100 sztuk i była podsumowaniem tego okresu twórczości muzyka. Jak wskazywała jego nazwa, był zapowiedzią kolejnego wydawnictwa, które pojawiło się w tym roku.

Oskar Cenkier w swojej muzyce łączy ze sobą klasykę, neoklasykę i minimalizm, spajając je odpowiednią dawką ambientu i inspiracji zaczerpniętych z muzyki progresywnej. Podczas swoich koncertów przepuszcza klasyczne brzmienia fortepianowe i klawiszowe przez zestaw efektów i emocji, łącząc gotowe kompozycje z rozbudowanymi improwizacjami. Artysta od kilku lat działa w Krakowie. Koncertuje w kraju, ale także za granicą. W styczniu 2018 r. Oskar Cenkier wystąpił w Bieczu, prezentując swój ogromny talent i wrażliwość muzyczną.


Płyta jest dostępna do dostępna do odsłuchu w internecie, a także do nabycia w formie fizycznej.
https://facebook.com/oskarcenkiermusic
http://oskarcenkier.com
http://barbararudzinska.pl/
[email protected]

źródło: biecz.pl


 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe