Kulinarny guru w Bieczu. Poszukiwania talentów rozpoczęte.

  • 04.12.2018, 10:37 (aktualizacja 04.12.2018, 11:10)
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Kulinarny guru w Bieczu. Poszukiwania talentów rozpoczęte.
W Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu gościł mistrz sztuki kulinarnej, Robert Sowa. Trzydziestu uczniów miało niecodzienną możliwość doskonalić swoje umiejętności zawodowe pod jego fachowym i czujnym okiem.

Robert Sowa to jeden z największych autorytetów w dziedzinie sztuki kulinarnej w Polsce. To znakomity kucharz, restaurator, a także kreator menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych w naszym kraju.

Uczniowie razem z mistrzem przyrządzali: zupę hiszpańska z chorizo, oliwkami i kolendrą, pierś z kaczki z jabłkami i rodzynkami oraz kardamonowy torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami.
Celem warsztatów było przekazywanie przyszłym szefom kuchni wiedzy na temat gotowania i inspirowanie ich do poszukiwania własnych smaków. Podczas zajęć uczniowie poznali techniki stosowane przez najlepszych szefów kuchni w Polsce, nauczyli się umiejętnie wykorzystywać przyprawy i podkreślać nimi smak potraw. Organizatorzy zapewnili materiały dydaktyczne oraz zapas przypraw. Każdy z uczestników otrzymał również fartuch i imienny certyfikat potwierdzający udział w warsztatach oraz książkę mistrza z jego przepisami.

Najlepszy uczeń branży gastronomicznej został zakwalifikowany do finału autorskiego konkursu Roberta Sowy „Kulinarny Talent 2019”, który odbędzie się 28 marca 2019 roku podczas targów „EuroGastro” .


źródło: powiatgorlicki.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

green
green 06.12.2018, 10:25
Czy byli przyjaciele i ukryte mikrofony :lol: :lol: :lol:

Pozostałe