Wyprzedaż garażowa. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania ogranizatorek.

  • 29.10.2018, 10:45 (aktualizacja 29.10.2018, 12:10)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Podziel się:

Oceń:

Wyprzedaż garażowa. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania ogranizatorek.
W minioną niedzielę (28 października) w Łosiu odbyła się pierwsza w Gorlickiem wyprzedaż garażowa, podczas której można było kupić ubrania, sprzęt agd, książki i inne rzeczy. Jednocześnie kupujący przyczynili się do poprawy sytuacji materialnej Stowarzyszenia Magurycz i zwierzaków przebywającym w domu tymczasowym w Krygu, pod opieką OTOZ Animals z Krosna. 

Mieszkańcy gmin Ropa, Uście Gorlickie i Sękowa skrzyknęli się i zorganizowali w Zagrodzie Maziarskiej wyprzedaż garażową i już wiedzą, że nie była to ostatnia taka inicjatywa.

Zainteresowanie przerosło oczekiwania wszystkich sprzedających. Do Zagrody przybyło bowiem wielu chętnych i w krótkim czasie niemal wszystko zostało wyprzedane. Kupujący okazali się być niezwykle hojni, wiedząc, iż pieniądze ze sprzedaży będą przekazane na cele charytatywne i zazwyczaj ofiarowywali więcej, niż przewidywała cena wyjściowa.Jesteśmy pod wrażeniem, jak wielu ludzi zechciało wesprzeć naszą akcję. W sumie uzbieraliśmy blisko 800 złotych – komentują organizatorzy.

Na uczestników czekał słodki poczęstunek, za który wszyscy chętnie wrzucali pieniądze do skrzynki.

Najwyraźniej tego typu akcje są potrzebne –  ktoś pozbywa się zbędnych mu rzeczy, po to, by inny zaopatrzył się w nie po atrakcyjnych cenach.

W dodatku cała akcja wpisuje się w modną ostatnimi czasy ideologię „zero waste”, opierającą się na idei generowania jak najmniejszej ilości odpadów. Wartością dodaną było w tym przypadku miłe spędzenie czasu na niespiesznych pogaduszkach przy cieście.

Kolejna wyprzedaż garażowa odbędzie się na wiosnę.

Organizatorzy dziękują zarówno kupującym, jak i sprzedającym oraz Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu.Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gorlice
Gorlice 01.11.2018, 15:25
U mnie lepsze leżą w kontynerze na śmieci pod blokiem mieszkalnym i można za darmo w nim nurkować.
Psycholog
Psycholog 30.10.2018, 13:00
Gdy cofamy się w rozwoju to takie złomy kupujemy. Bo nie raz nalezy stary system zlikwidować by powstał nowy i być szczęsclewym i przykładem podam Gorlickie Kino.
cx
cx 29.10.2018, 16:31
ahhahahaahahahhaaaaa magórycz czas na nowszy model samochodu.
Nowy Sącz
Nowy Sącz 29.10.2018, 16:08
Takie samo są w sklepach po 2.50 gr.
ula
ula 29.10.2018, 11:14
Na pogaduszkach przy cieście? Chyba na plotkach.

Pozostałe