Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie i bramę przesuwną?

  • 19.10.2018, 13:46
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie i bramę przesuwną?
Planując budowę domu, planuje się zazwyczaj postawienie ogrodzenia, które będzie odpowiednio wyznaczać granice terenu prywatnego. Do grodzenia często stosowana jest siatka, jest to najczęściej stosowany sposób wyznaczania granic terenu prywatnego, gdy po budowie właściciele nie dysponują wystarczającą ilością środków finansowych. Stawianie ogrodzenia nie należy do tanich wydatków, w zależności od rozmiarów terenu, który ma być ogrodzony.

Ogrodzenia aluminiowe są trwałe, eleganckie oraz odporne na warunki zewnętrzne. Ten typ ogrodzenia jest bardzo popularny, pasuje do większości nowoczesnych budynków, a dostępna kolorystyka jest duża. Innym typem ogrodzeń są ogrodzenia gabionowe, które wykonane są z siatki ułożonej w kosze, w których umieszcza się średniej i małej wielkości kamienie. Jest to wygodne i eleganckie ogrodzenie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów.

Ogrodzenia aluminiowe i te ze stali można łączyć z betonem architektonicznym, który jest odporny na wszelkie warunki. Ogrodzenia z materiału drewnopodobnego, aluminiowego idealnie się prezentują oraz nie wymagają żadnej konserwacji. Do odpowiedniego typu ogrodzenia można dopasować odpowiednią bramę, może być to brama przesuwna lub jedno lub dwuskrzydłowa.

Brama przesuwna jest stosowana na wielu posesjach, ponieważ nadaje się ona na małe i duże posesje. Dzięki temu, że porusza się za pomocą kółek na szynie jej obsługa jest łatwa i przyjemna. Może być ona wyposażona w fotokomórkę, światło ostrzegawcze, wyłącznik, pokrywę bezpieczeństwa oraz automatyczne zamykanie. Dostępne są inne ogrodzenia z cegieł wapienno-skałowych i klinkierowych o różnych fakturach i kolorach. Ogrodzenia metalowe należą do droższych ogrodzeń, które zamawia się z dowolnym wzorem, elementy tego ogrodzenia są łączone w odpowiedni sposób spawane lub nitowane. Ogrodzenia zielone jak żywopłot, mocno się zagęszczają są naturalne z atrakcyjnym pomysłem na grodzenie działki, nadaje się do tego żywopłot, buk, cis czy tuja.

fot. lakate.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe