Najlepsze koronczarki z Europy zjechały do Bobowej

  • 09.09.2018, 17:38 (aktualizacja 09.09.2018, 17:49)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Podziel się:

Oceń:

Najlepsze koronczarki z Europy zjechały do Bobowej
Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej to jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie. Z roku na rok misterne koronki robią na mieszkańcach i turystach coraz większe wrażenie.

Od czwartku (6 września) do dzisiaj (9 września) Bobowa stała się stolicą koronki klockowej, a wszystko za sprawą koronczarek, które przyjechały w Gorlickie z całej Europy.Można było podejrzeć, jak powstają koronkowe dzieła sztuki, kupić te już gotowe czy z bliska zobaczyć pokonkursową wystawę, która prezentowała najwspanialsze koronkowe serwety, dodatki czy ozdoby.

Każdego dnia festiwalu odbywał się pokaz mody, a także warsztaty koronki klockowej dla początkujących. Natomiast dzisiaj (9 września) w ramach festiwalu bobowski Rynek opanowali rękodzielnicy. Na zakończenie ostatniego dnia „koronkowego” święta odbyły się również prezentacje muzyczne.Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sąsiadka
Sąsiadka 10.09.2018, 05:07
W Bobowej Babcie mają prace a nie to co w Gorlicach że mają plotki. Bo nie wolno wyjśc z bloku mieszkalnego bo odrazu na ulicy Kościuszki robi sie dokładny wywiad.
Jacek
Jacek 10.09.2018, 05:05
Na ciucholandzie takie koronki mozna kupić za ok. 1 zł i po co marnować czas?

Pozostałe