Drupal CMS a strona internetowa z dużym ruchem

  • 23.05.2018, 09:11
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Drupal CMS a strona internetowa z dużym ruchem
Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z systemu zarządzania treścią, docenia to wygodne rozwiązanie w tworzeniu i prowadzeniu strony internetowej. Poszczególne skrypty różnią się jednak pod względem możliwości i mają swoje specyficzne funkcje. Zobacz, jak Drupal CMS działa dla serwisów z dużym ruchem.

Strona internetowa z dużym ruchem – jakie powinna mieć cechy?

Standardowo web developerzy opierają strony internetowe na kodzie html – jest to sprawdzony sposób, który stwarza szerokie pole do manewru, aczkolwiek wymaga także określonych umiejętności oraz wiedzy. Innymi słowy, do zbudowania witryny i dalszego jej modyfikowania potrzebny jest wykwalifikowany programista, a takie usługi nie należą do najtańszych. Na szczęście dzisiaj możemy samodzielnie założyć stronę i łatwo zarządzać jej treścią dzięki tzw. Content Management Systems. Obsługa skryptu jest intuicyjna dla każdego przeciętnego użytkownika, a pozwala na wiele zaawansowanych działań. Odpowiedni CMS to także dobry wybór dla serwisu z dużym ruchem. Co znaczy odpowiedni? Przede wszystkim powinien być jak najbardziej interaktywny i „czuły” na potrzeby odbiorców, a więc rozwinięty pod względem społeczności. Wskazane są także wszelkie ulepszenia w sferze e-marketingu i możliwość stałego modernizowania, uatrakcyjniania serwisu. CMS dla często odwiedzanej strony musi mieć też pewne zaplecze pomocy technicznej.

Drupal CMS – elastyczność i różnorodność

Tak jak wszystkie powszechnie używane systemy zarządzania treścią, Drupal spełnia podstawowe zadania prowadzenia stron internetowych oraz blogów. Udostępnia estetyczne motywy oparte na przejrzystej strukturze, rozmaite narzędzia do tworzenia treści i analizy ruchu na stronie. Drupal oferuje jednak znacznie więcej – jako skrypt należący do oprogramowania open source, ciągle się zmienia i rozrasta o nowe technologie. Ma budowę modułową, tak więc poprzez dodawanie lub usuwanie poszczególnych wtyczek można z jego pomocą idealnie dopasować serwis do oczekiwań użytkowników. Pozwala umieszczać na stronie fora dyskusyjne, chaty, ankiety, listy mailingowe i inne rozwiązania, które wspierają komunikację pomiędzy administratorem a odbiorcą. Duże możliwości graficzne sprawiają, że bez większego trudu wzbogacisz swoją witrynę o galerie zdjęć i wzory przyjemne dla oka. Ponieważ na funkcjonalność Drupala pracują programiści z całego świata, w razie jakichkolwiek problemów szybko znajdziesz pomoc na jednym z serwisów informacyjnych.

E-marketing i pozycjonowanie – zalety Drupala

Im więcej odwiedzających ma strona internetowa, tym bardziej istotne stają się działania marketingowe. Nie jest łatwo zdobyć duże grono odbiorców, ale trzeba też włożyć sporo wysiłku w utrzymanie i stałe zwiększanie ruchu. Pod tym względem Drupal jest niezastąpiony. Jest to skrypt przyjazny algorytmom wyszukiwarek, prosty i czytelny - znacząco ułatwi ci uzyskanie pozycji na liście Google. Oprócz tego można wyposażyć swoją stronę internetową w liczne nowoczesne funkcje takie jak technologia RWD albo dodatek w postaci dedykowanej strony mobilnej. Tego typu zabiegi w dużym stopniu wpływają na wygodę korzystania z twojej witryny, a tym samym na jej atrakcyjność w oczach użytkownika. Zapoznaj się także z wtyczkami serwisów społecznościowych – Drupal pozwala łączyć aktywność na stronie internetowej z aktywnością na Facebooku, Twitterze, Instagramie etc. na wiele różnych sposobów. To nie wszystko - pod linkiem https://smartbees.pl/uslugi/strony-internetowe dowiesz się, do czego jeszcze może być przydatny Drupal i jak najlepiej go wykorzystać do swoich indywidualnych celów.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maks
Maks 27.01.2020, 15:38
Potwierdzam- Drupal lepiej sobie radzi ze stronami, które mają większy ruch oraz rozbudowane funkcjonalności. Najnowsza wersja poprawiła również sporo w zarządzaniu stroną.

Pozostałe