Pożar składowiska śmieci, dym widać było z kilkunastu kilometrów

  • 12.05.2018, 02:40 (aktualizacja 25.01.2019, 08:46)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Podziel się:

Oceń:

Pożar składowiska śmieci, dym widać było z kilkunastu kilometrów
Dzisiaj (12 maja) po godzinie 3 nad ranem wybuchł pożar składowiska śmieci przy sortowni w Gorlicach. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o g. 3.37 i od tej pory trwa akcja gaśnicza.

Na miejscu zdarzenia pracuje 80 strażaków z 15 zastępów całego powiatu. 

Na szczęście nie pali się hala, tylko samo składowisko śmieci o wymiarach około 60 na 65 metrów.

Czarny dym ze sprasowanych materiałów plastikowych widać z odległości kilkunastu kilometrów, a ogień unosił się na kilka metrów.

O godzinie 3.37 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach otrzymał zgłoszenie o pożarze składowiska śmieci na placu zakładu przetwarzania odpadów w Gorlicach – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz. – Na miejsce zadysponował jednostkę JRG Gorlice, trzy zastępy oraz jednostki OSP z terenu powiatu gorlickiego. Gdy strażacy przyjechali na miejsce ogniem objęte było całe składowisko, podawane były środki w natarciu ponieważ w pobliżu tego miejsca znajdował się skład plastikowych butelek PET, które zostały już sprasowane oraz skład opon. Na miejsce został włączony do akcji ciężki sprzęt, który te materiały wywozi. Zabezpieczaliśmy również te składowiska, które nie były objęte pożarem poprzez zastosowanie kurtyn wodnych. W pewnym momencie akcji, mieliśmy problemy z zaopatrzeniem wodnym ponieważ w sieci hydrantowej spadło gwałtownie ciśnienie dlatego robiliśmy dwie linie zasilające z rzeki Ropa. W tej chwili przy zdarzeniu pracuje 19 zastępów oraz grupa operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. Pożar jest już opanowany jednak akcja potrwa jeszcze dobrych kilkanaście godzin. Ponad 80 strażaków jest w tej chwili akcji, do której włączeni zostali także pracownicy zakładu, którzy ciężkim sprzętem te elementy nadpalone będą przewozić natomiast strażacy będą je jeszcze przelewać. Także, jeszcze masę trudnej akcji dla strażaków. - relacjonuje rzecznik gorlickiej straży, Dariusz Surmacz.

materiał video: https://gorlice.tv/6019-pozar-skladowiska-smieci-w-gorlicach.html

dziękujemy naszym czytelnikom za przesłane materiały: Kamil Kurzawa


 

Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe