Gorliczanin w Nowym Sączu

  • 07.01.2018, 17:52
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Gorliczanin w Nowym Sączu
Mała Galeria w Nowym Sączu jest ważnym punktem na kulturalnej mapie Małopolski. Tam też w ostatni czwartek otwarto wystawę prac malarskich gorliczanina Arkadiusza Kapłona.

 

To spore wyróżnienie dla artysty, który po raz kolejny zyskał okazję prezentacji swojej niebanalnej twórczości. O jego ostatniej gorlickiej wystawie pisaliśmy TUTAJ. Znający twórczość Arkadiusza Kapłona podkreślają jego wyczucie koloru i tematyki chwili. Jak stwierdził sam autor, sztuką dla niego jest codzienność, małe szczegóły, które odpowiednio wykadrowane stanowią centrum uwagi.Urodzony w 1981 roku gorliczanin jest absolwentem Pomaturalnej Szkoły Reklamy w Nowym Sączu oraz Instytutu Sztuki AP w Krakowie. Dyplom z malarstwa obronił z wyróżnieniem. Tworzy malarstwo, grafikę komputerową oraz fotografię. Jest współzałożycielem Grupy Artystycznej ARh-. Technika jego pracy krąży w przedziale figur geometrycznych, literniczych i postaci. Obrazy jego stanowią prywatne kolekcje w wielu domach w kraju i zagranicą.Do tej pory oryginalną twórczość Arkadiusza Kapłona można było podziwiać na następujących wystawach:

- 2006 r. „Profesor - Student – Uczeń”, Urząd Miasta Krakowa, Honorowy Patronat prof. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa,
- 2009 r. "ARh-" - Nowy Targ, Galeria Stara Kotłownia,
- 2014 r. - XXXI SALON GORLICKI - Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” - Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach,
- 2015 r. Arek Kapłon Wystawa Malarstwa - Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” - Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.
- 2015 r. - Unvergänglichkeit - Galeria JetztamDellplatz - DuisburgZapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy w Małej Galerii w Nowym Sączu, która czynna jest do 24 stycznia 2018 roku.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe