Ekstremalnie atrakcyjni! Tacy jesteśmy!

  • 03.01.2018, 11:20
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Ekstremalnie atrakcyjni! Tacy jesteśmy!
Analiza walorów turystycznych 314 powiatów w Polsce doprowadziła do zaskakujących wyników. Znaleźć się w takim zestawieniu na 25 miejscu to niewątpliwie ogromny sukces.

 


Główny Urząd Statystyczny przeprowadził analizę walorów turystycznych dla 314 powiatów w całej Polsce, w którym powiat gorlicki zajął wysokie, 25 miejsce! Nasz region okazał się więc niezwykle atrakcyjny dla potencjalnych turystów w ocenie GUS!

Analiza przeprowadzona została w oparciu i wskaźnik atrakcyjności turystycznej, czyli WAT. Wskaźnik ten uwzględnia m.in. atrakcyjność kulturową, środowiskową oraz biznesowo-hotelową regionu.

Wysoka pozycja powiatu gorlickiego wynika z bogatego dziedzictwa kulturowego oraz niezwykłych walorów środowiskowych, ale także z bliskiego sąsiedztwa ze słowacką granicą oraz umiejscowienia pomiędzy jednymi z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów górskich, tj. powiatu tatrzańskiego i nowosądeckiego, zajmującego w rankingu kolejno 3. i 4. miejsce.

Cieszymy się bardzo z tak wysokiej pozycji rankingowej naszej pięknej i różnorodnej turystycznie Ziemi Gorlickiej!

Potencjał turystyczny regionu został więc potwierdzony. UM Gorlice deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę skierowaną do przybywających tu osób!
Przypomnijmy jednak to, o czym pisaliśmy w naszym ubiegłorocznym cyklu związanym z turystyką: potrzebujemy jednolitej i bogatej informacji na temat atrakcji w regionie.

Nie brakuje nam w regionie ciekawych miejsc, unikatowych obiektów i możliwości aktywnego spędzenia czasu. Powiat gorlicki oceniany był jednak jako całość, a to ważna informacja: powinniśmy jako powiat mówić jednym głosem w zakresie planowania i finansowania najważniejszych przedsięwzięć.Źródło: GUS

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (1)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JanekW
JanekW 04.01.2018, 17:22
Broń Boże przed tym byśmy się stali jak Zakopane czy Krynica! U nas warto rozwijać turystykę indywidualną - górską czy historyczną. Nie trzeba nam tłumu turystów. Zysk mogą przynieść i mniejsze grupy czy osoby indywidualne. Owszem, zyski będą mniejsze, ale pozostanie dobra opinia o miejscu i zachowana zostanie pewna równowaga.Warto by jednak stworzyć Park Krajobrazowy Beskid Niski o którym robi się stopniowo głośno, zadbać o szlaki, rozbudować w samych Gorlicach bazę noclegową - to da szansę na rozwój regionu
adam1
adam1 03.01.2018, 21:30
Nasz region owszem jest atrakcyjny ale tylko dla bardzo wąskiej grupy miłośników przyrody i historii. Dla przeciętnego turysty, który chce tylko zjeść, wypić i zabawić się nie ma tu żadnych atrakcji. Nie łudźcie się, nigdy nie będziemy Zakopanem , Krynicą czy Szczawnicą.
zanskarix
zanskarix 03.01.2018, 12:02
Polecam zapoznać się ze szczegółowymi danymi. Atrakcyjność kulturową i środowiskową naszego powiatu oceniono bardzo wysoko i gdyby tylko je brać pod uwagę bylibyśmy jeszcze sporo wyżej w tym zestawieniu. Niestety atrakcyjność biznesowa na którą składała się ocena m.in. bazy hotelowej, ośrodków konferencyjnych została oceniona znacznie niżej... O czym to świadczy? Nie potrafimy wykorzystać i wypromować tego co mamy i żadne zapewnienia lokalnych gwiazd samorządu tego nie zmienią, jeśli nie idą za tym realne działania i to nie takie na poziomie gminy czy nawet powiatu. Smutne to, bo mając taki potencjał można go lepiej wykorzystać :(

Pozostałe