Od wulkanów do pierniczków z E. Wachowicz

  • 19.12.2017, 08:44
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Od wulkanów do pierniczków z E. Wachowicz
Spotkanie w ciepłej, przedświątecznej atmosferze z Ewą Wachowicz cieszyło się ogromną popularnością. Rozmawiano o urodzie, wulkanach i sprawdzonych sposobach na udane pierniczki.


"Jak zostaje się najpiękniejszą z pięknych? Jak zostaje się producentem własnych programów kulinarnych ? Jak zdobywa się koronę wulkanów Ziemi? I jak ozdobić świąteczne pierniczki?

Na te i wiele innych pytań odpowiadała Ewa Wachowicz podczas spotkania w Zespole Szkół Technicznych im W. Pola w Gorlicach, które odbyło się w ramach realizowanego przez szkołę projektu LOWE na rzecz aktywizacji osób dorosłych w powiecie gorlickim.

Na tydzień przed świętami - 16 grudnia, w sobotnie popołudnie świetlica szkolna zapełniła się po brzegi uczestnikami projektu i nie tylko, którzy z wielkim zaciekawieniem i z uwagą wsłuchali się w opowieści Ewy o przygodzie z mediami, podróżach i pasji gotowania. Nie zabrakło również wspomnień z okresu jej młodości i wyborów miss.""Dyrektor szkoły Renata Stępień rozpoczęła spotkanie i serdecznie powitała honorowego gościa oraz wszystkich uczestników. W atmosferę świąt wszystkich zebranych wprowadzili uczniowie ZST, którzy przygotowali krótką część artystyczną, w której nie zabrakło wspólnie zaśpiewanej kolędy i pastorałek. Później przyszedł czas na skecz i pełną humoru scenkę wykonaną przez podopiecznych Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach, pod kierunkiem Haliny Wąsowskej - Schirmer.
Za sprawą nauczycieli Renaty Rybczyk i Krzysztofa Jędrzejczyka, którzy wcielili się w rolę prowadzących spotkanie, Ewa Wachowicz znalazła się w ogniu pytań osobistych i zawodowych, na które chętnie odpowiadała. Nie zabrakło też pytań od samych uczestników.


Organizatorzy oprócz spotkania autorskiego zaplanowali również część warsztatową, w której prowadzący spotkanie wspólnie z Ewą przygotowali lukier, ucierając sok z cytryny z cukrem pudrem. Tak przygotowany lukier posłużył do dekorowania pierniczków. W czasie warsztatów każdy z uczestników miał okazję poćwiczyć dekorowanie lukrem na pojedynczych pierniczkach i samodzielnie wykonać imponujące dekoracje. Niektórzy postanowili od razu owe ozdoby skonsumować, inni zabrali własnoręcznie zdobione pierniczki, które zapewne ozdobią świąteczny stół lub będą miłym, słodkim prezentem dla rodziny czy bliskich.


Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Chętnych nie brakowało, a wielu z nich miało okazję zakupić książki autorstwa Ewy Wachowicz oraz otrzymać autograf wraz z dedykacją. Spotkanie wypadło znakomicie, czego dowodem było m.in. ogromne zainteresowanie i gromkie brawa, po ciekawie spędzonym popołudniu w towarzystwie uśmiechniętej, radosnej i jak zawsze pięknej Ewy Wachowicz."źródło: powiatgorlicki za R. Stępień.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe