Kolejne warsztaty świąteczne - zainspiruj się!

  • 11.12.2017, 13:30
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Kolejne warsztaty świąteczne - zainspiruj się!
Kolejne warsztaty związane z przygotowaniem ozdób światecznych za nami. Te zrealizowano na osiedlu Krasińskiego, a uczestnicy zajęć przygotowywali tzw. Motanki, oczywiście w formie okolicznościowych Mikołajów.


Wkrótce zaczniemy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dla naszych przodków najważniejsze były dobre życzenia, odwiedziny bliskich, przyjaciół i sąsiadów. Temu też towarzyszyło darowanie prezentów.

Dawniej normalnym było to, że prezenty i upominki robiono samodzielnie, z naturalnych materiałów.
Pracowało się nad tym wiele godzin albo i dni, nie tylko uzyskując pożądany kształt czy wzór, ale także przelewając na powstającą rzecz swoje uczucia względem osoby, dla której była przeznaczona.
Takiego daru rąk i serca nie zastąpi żaden seryjnie wyprodukowany przedmiot.Wracając do dawnych tradycji, w dniu 8 grudnia 2017 r. Zarząd Osiedla Nr 12 Krasińskiego zorganizował warsztaty tworzenia Lalek Motanek- Mikołajki.

Podczas warsztatów uczestniczki nie tylko miały okazję wykonać swoje laleczki, ale dowiedziały się na czym polega magia tradycji, opowieść o historii lalek Motanek wprowadziła do ludowych korzeni, poznały różne rodzaje Motanek i ich znaczenie.

Uczestniczki warsztatów wykazały się artystycznymi zdolnościami, nabyły nowe umiejętności , a także przekonały się, że rzecz wykonana własnoręcznie ma zwielokrotnioną wartość.

Lalki mikołajki, będą świąteczną ozdobą lub prezentem własnoręcznie wykonanym dla najbliższych.

Więcej zdjęć z warsztatów TUTAJ 

źródło: UM Gorlice

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe