Skoczkowie Narciarscy zrobili paczkę dla gorliczan!

  • 11.12.2017, 11:23 (aktualizacja 11.12.2017, 17:57)
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Skoczkowie Narciarscy zrobili paczkę dla gorliczan!
"Kamil Stoch z drużyną skoczków robił dla nas paczkę - szok, dostaliśmy życzenia na całą Polskę!" - takimi słowami rozpoczęła się pełna emocji rozmowa telefoniczna w zespole gorlickiej Szlachetnej Paczki. Przez cały weekend nasz sztab pracował w pocie czoła, by doręczyć wszystkie paczki na czas.


To już VII edycja Szlachetnej Paczki - akcji, która ma za zadanie nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Gorlicki finał rozpoczął się w miniony piątek, (8.12). Rozpoznawalna akcja przebiega wedle ściśle określonych reguł doboru prezentów i wyłaniania osób, które będą mogły skorzystać z tej jednorazowej formy pomocy.

„Szlachetna Paczka” polega na udzielaniu pomocy bezpośredniej, poprzez zrzeszanie wolontariuszy i darczyńców, którzy pragną nieść pomoc potrzebującym, w ten piękny, przedświąteczny czas.

Dzięki dobremu sercu wszystkich zaangażowanych w akcję, paczki z najpotrzebniejszymi produktami od lat trafiają do tych, którzy najbardziej ich potrzebują. Bazą gorlickich wolontariuszy był Pawilon Historii Miasta, gdzie najpierw zebrano wszystkie paczki od darczyńców, skąd które trafiły do mieszkańców z rejonu Powiatu Gorlickiego.

Paczki wędrują czasem przez całą Polskę, a paczkę dla gorliczan przygotowali... nasi najlepsi skoczkowie narciarscy!Na profilu FB Szlachetna Paczka - Rejon Gorlice pojawił się niezwykły wpis:

"Wczoraj rano zawieźliśmy paczkę , rodzina uszczęśliwiona, ale... to nie koniec paczkowej historii. Wieczorem odbieram telefon: Widziałaś? Oglądałaś skoki? Kamil Stoch z drużyną skoczków robił dla nas paczkę- szok, dostaliśmy życzenia na całą Polskę. Tłumaczę, że to może zbieg okoliczności, może o inną rodzinę chodzi, ale podekscytowany głos się nie poddaje :) : poznałam paczki, ten sam papier, a potem zwrócił się bezpośrednio do nas, a my zawsze kibicujemy naszym skoczkom, aż dreszcze mieliśmy :) - szkoda, że tych emocji nie da się przekazać jednym krótkim wpisem :)"

Podsumowanie akcji pojawiło się na stronie niemal o północy! Wolontariusze ze sztabu pracowali nieustannie, by kompletne zestawy najpotrzebniejszych rzeczy rozwieść do 26 rodzin.

"Według deklaracji Darczyńców, wszystkie paczki miały wartość 53 000 zł, przygotowywało je ok. 820 osób: szkoły, firmy, urzędy, osoby prywatne, grupy zorganizowane.
Na magazynie przeładowano 339 paczek, 2 tony węgla i zapas drewna pojechały od razu do rodzin, ponadto trafił do nas 2 paczki z Podkarpacia ( 11 kartonów), jako do magazynu przyjacielskiego.
Również nasi wolontariusze przygotowali w ostatniej chwili paczkę, gdyż jeden z Darczyńców się nie wywiązał."

Niesamowite, jak wielki jest pierścień serc i dobrej woli, którymi otoczono najbardziej potrzebujących!Relację z organizacji Szlachetnej Paczki w Starostwie Powiatowym możecie przeczytać TUTAJ

Relację z organizacji Szlachetnej Paczki w UM Biecz zobaczycie TUTAJ

Fotorelacja z pracy gorlickiego Sztabu zobaczycie na jego oficjalnej stronie FB TUTAJ


 


źródło: FB Szlachetna Paczka-Rejon Gorlice, UM Biecz, UM Gorlice, tvn24

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe