O tym, jak Mikołaj dwoił się i troił...

  • 07.12.2017, 09:42
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

O tym, jak Mikołaj dwoił się i troił...
Mikołaj, jak widać, dwoił się i troił, by zdążyć do wszystkich na czas! Udało mu się spotkać ze wszystkimi grzecznymi dziećmi: w Gorlicach, Bieczu, Bobowej...

 

6 grudnia to najbardziej pracowity dzień w kalendarzu św. Mikołaja. Święty nie zapomniał o nikim, odwiedzając dzieci w Bobowej, Bieczu, Gorlicach...

Mikołaj musiał więc rozpocząć pracę dzień wcześnie, by mieć całkowitą pewność, że nikt nie zostanie pominięty.

5 grudnia, do kina „Farys” przybyły przedszkolaki z Biecza, Binarowej, Libuszy, Korczyny, Bugaja, Sitnicy i Grudnej Kępskiej.

Święty Mikołaj wręczył wszystkim słodkie upominki, a dzieci odwdzięczyły się specjalnemu gościowi przygotowaniem pięknych piosenek i wierszyków. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z tą charakterystyczną postacią w czerwonym stroju i z białą brodą. Było to dla nich niezapomniane i pełne wrażeń spotkanie, a uśmiech długo nie schodził z ich twarzy. Już za rok o tej porze najmłodsi znów będą z wypiekami na twarzy wyczekiwać wizyty tego niezwykłego gościa.

Fotorelacja ze spotkania TUTAJKolejny dzień, Mikołaj rozpoczął spotkaniem z najmłodszymi gorliczanami w świtlicy osiedla nr 5 i TPD gdzie czekał na grzeczne dzieci.

Najmłodszych i Mikołaja odwiedził też Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, który rozdał słodycze i wręczył mikołajkowe upominki.
Wszystkie dzieci dostały prezenty i mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze świętym Mikołajem.

Fotogaleria dostępna TUTAJ

Chwilę później sanie z reniferami mknęły dalej, w stronę Bobowej, gdzie dzieci przedstawiły wspaniały program artystyczny, dając Mikołajowi chwilę na odpoczynek.


 


„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Tak śpiewały dzieci w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Wizyta Świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej w Jankowej, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.

Przygotowują się do niego starannie. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień – 06 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Mikołaj zawitał w towarzystwie Aniołków. Wszystkim towarzyszyły świetne humory i świąteczny nastrój. Dzieci z oddziału przedszkolnego powitały Mikołaja „piosenką i wierszem”. Poradziły sobie znakomicie, nie pokazując tremy. Mikołaj obdarował prezentami wszystkie grzeczne dzieci, również te, które nie uczęszczają jeszcze do szkoły. Zdjęcia zrobione z zacnym gościem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Obszerna fotorealacja z tego spotkania TUTAJźródło: UM Gorlice, UM Bobowa, UM Biecz

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe