Podróż w niezwykłe lata 20. XX wieku

  • 05.12.2017, 09:54 (aktualizacja 05.12.2017, 10:23)
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Podróż w niezwykłe lata 20. XX wieku
Inspiracja minionymi epokami może poprowadzić do realizacji niezwykłych przedsięwzięć. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej pokazali, że to prawda, zabierając uczestników koncertu w niezwykłą podróż.

Dnia 22 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej odbyła się niezwykła podróż artystyczna w lata 20 ubiegłego stulecia.

Licznie przybyłych gości już w progu witały uśmiechnięte i wystylizowane na lata 20,30 panie – reprezentantki rodziców. Na początku widzów przywitała Krynicka Orkiestra Zdrojowa pod batutą Mieczysława Smydy, która grając znane motywy filmowe, stworzyła klimat minionej epoki. Po pierwszej części koncertu młodzież szkolna zaprezentowała wspaniały program artystyczny, który poprowadził zebranych na sali w niezwykłą podróż od lat 20. do współczesności, przypominając kulturę, stroje, muzykę minionych lat.

Można było również podziwiać parę taneczną: Agnieszkę i Grzegorza Przybylskich z Gorlickiej Szkoły Tańca. Zebrani w sali widzowie gromkimi brawami nagrodzili młodych artystów. Nad całością tego wspaniałego przedsięwzięcia czuwały nauczycielki, p. Dorota Stawiarz oraz Bożena Tumidajewicz, natomiast scenografię przygotował p. Arkadiusz Kapłon.Na zakończenie odbyła się druga część koncertu w wykonaniu Orkiestry z Krynicy. Tym razem można było usłyszeć znane melodie taneczne, walce, tanga.


Była to wspaniała uczta dla ducha – tak określali to uczestnicy imprezy. Przez cały czas koncertu można było również skosztować wspaniałych słodkości w kawiarence obsługiwanej przez członkinie Stowarzyszenia.
Impreza została zrealizowana przez Szkołę Podstawową w Ropicy Polskiej, Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Ropica Polska oraz Stowarzyszenie „Skrawek Nieba” z Łosia.

Oba stowarzyszenia czynnie włączyły się w przedsięwzięcie dzięki inicjatywom zrealizowanym dla kobiet oraz seniorów, w ramach projektów współfinansowanych z FIO oraz Województwa Małopolskiego.Za nadesłany materiał dziękujemy Pani B. Kraus

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe