Autochodziki w akcji. Ciekawa inicjatywa Straży Miejskiej

  • 01.12.2017, 13:12
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Autochodziki w akcji. Ciekawa inicjatywa Straży Miejskiej
Funkcjonariusze Straży Miejskiej z Komendantem na czele zrealizowali bardzo ciekawe zajęcia, przygotowujące najmłodszych do uczestniczenia w ruchu drogowym. Akcja odbyła się wczoraj, tj. 30 listopada, w Placówce Wsparcia Dziennego i Świetlicy Osiedlowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach.

 


Wczoraj, Placówkę Wsparcia Dziennego i Świetlicę Osiedlową Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach (ul. Konopnickiej 17), odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej na czele z Komendantem Wojciechem Pietruszą oraz Piotr Gajda – pracownik Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.

Panowie przeprowadzili zajęcia nt. "Jestem bezpieczny na drodze”, wykorzystując edukacyjny zestaw komunikacyjny AUTOCHODZIK, który pozwala poprzez zabawę przygotowywać dzieci do uczestnictwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze prowadzący zajęcia, w rozłożonym na sali miasteczku prezentowali różne sytuacje drogowe. Dzieci rozpoznawały znaki drogowe, uczyły się i utrwalały zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię, zagrożenia związane z poruszaniem się po drogach, przestrzegania kolorów sygnalizacji świetlnej, jak należy właściwie zachowywać się jako uczestnik ruchu drogowego. Z uwagą słuchały nagrań odtwarzanych z magnetofonu, poprzez które dowiedziały się wiele ciekawych informacji, dotyczących prawidłowego uczestnictwa w ruchu publicznym, obowiązku noszenia elementów odblaskowych w formie opasek lub breloczków, by zapewnić bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów oraz w jaki sposób zachowywać się w kontaktach z obcą osobą.Każde dziecko mogło przekonać się, że ćwiczenia, które wydają się z pozoru łatwe, wymagają spostrzegawczości, umiejętności przewidywania i obserwacji oraz podejmowania właściwych decyzji. Autka dostarczyły dzieciom wiele radości, aktywności i koncentracji uwagi. Na zakończenie ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziło auto Straży Miejskiej w Gorlicach. Wychowankowie pod okiem funkcjonariuszy mogli wejść do wnętrza pojazdu i obejrzeć jego wyposażenie. Miały możliwość usiąść za kierownicą, użyć klaksonu oraz wejść do pomieszczenia z kratami, tzw. „izolatki”.

Prezes Zarządu TPD Stanisława Bąk oraz wychowawcy placówki wsparcia dziennego serdecznie dziękują, prowadzącym, za ciekawą i atrakcyjną zabawę z dziećmi. Zapewne AUTOCHODZIK, wkrótce wyruszy w dalszą podróż do innych dzieci, by uczyć ich zasad bezpieczeństwa na drodze. Zestaw AUTOCHODZIK zakupiony został przez Miasto Gorlice, ze środków na realizację Miejskiego Programu Profilaktyki, jako pomoc edukacyjna dla najmłodszych podczas zajęć dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzonych przez Straż Miejską w Gorlicach.źródło: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe