Twarze, słowa, emocje - sam śpiew to za mało

  • 16.11.2017, 12:11
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Twarze, słowa, emocje - sam śpiew to za mało
Nie wystarczy głos - potrzebne jest dużo więcej. Emocje, słowa, świadomość tego, że melodią wykraczamy poza granice zwykłego kontaktu z człowiekiem. Nie było łatwo, ale ostatecznie jury musiało podjąć decyzję o tym, kto robi to najlepiej.

 

Aż 66 solistów i 6 zespołów - tak wyglądał drugi dzień zmagań w Powiatowym Konkursie Piosenki Różnej organizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach już za nami. Wybór zwycięzców dla jury, w którym zasiadali Anna Cisoń, Henryk Rąpała i Roman Korbicz, stanowiło nie lada wyzwanie. Obrady trwały godzinę, ale w końcu udało się wyłonić laureatów.W środę 15 listopada do konkursu przystąpiła trzecia kategoria wiekowa: szkoły podstawowe kl. VII oraz gimnazjum kl. II i III. Na scenie zaprezentowało się 24 wykonawców i 2 zespoły, które gorąco dopingowali opiekunowie.
Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Aleksandrze Cetnarowskiej (Szkoła Podstawowa w Szymbarku) oraz grupie wokalnej ze Szkoły Podstawowej w Staszkówce.Grand Prix otrzymała natomiast Julia Król (MDK Gorlice).


W poniedziałek (14.11.2017r.) w kategorii I – klasy I-III- pierwsze miejsce zajęły ex aequo Anna Klesyk (ZSP Strzeszyn) i Hanna Rosiek (ZSP Łosie). Natomiast w kategorii II- klasy IV-VI- konkurencję pokonała Zuzanna Dutka (MDK Gorlice).
Laureaci otrzymali statuetki w postaci złotych mikrofonów, a każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom.źródło: powiatgorlicki

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe