Świętowali i planowali - będą Młodzi Strzelcy?

  • 11.11.2017, 08:19 (aktualizacja 11.11.2017, 09:30)
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Świętowali i planowali - będą Młodzi Strzelcy?
Patriotyzm to coraz częściej nie tylko odzież z orłem białym i machanie flagą kilka razy do roku. O tym, jak może wyglądać prawdziwie patriotyczna postawa opowiadali młodzi, debatowali starsi w MZS nr 3 w Gorlicach.


Wczoraj, tj. 10 listopada 2017 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach odbyła, się uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W uroczystości tej uczestniczyli przedstawiciele władz miasta na czele z Zastępcą Burmistrza Miasta Gorlice Łukaszem Bałajewiczem, Kierownikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych - Aleksandrem Augustynem, reprezentanci Związku Strzeleckiego STRZELEC Organizacji Społeczno Wychowawczej Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz w osobach Komendanta Głównego brygadiera Sławomira Szczerkowskiego i drużynowego Andrzeja Cieśli oraz Prezesa Powiatowej Ligi Obrony Kraju Wiesława Ćwiklika.

Podczas spotkania, po uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy IV i VII, rozpoczęto rozmowy o nawiązaniu współpracy Szkoły z organizacją STRZELEC.

Celem wzajemnych kontaktów będzie kultywowanie i propagowanie tradycji niepodległościowych i patriotycznych, propagowanie zdrowego i sportowego stylu życia, a także utworzenie przy Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Gorlicach pododdziału Orląt i Strzelców.

Więcej zdjęć ze spotkania TUTAJ

źródło: UM GorliceMonika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe